Надходження від приватизації державного та комунального майна від початку 2019 року склали 870 мільйонів гривень.

Про це повідомив міністр економічного розвитку України Степан Кубів під час брифінгу у Києві, передає «Укрінформ».

Загалом всі надходження від приватизації в Україні сформувала мала приватизація, яка відбувається через систему «Prozorro.Продажі».

«За вісім місяців мала приватизація принесла державі 870 млн гривень. Відбулось 748 успішних аукціонів», — заявив Кубів.

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства, мала приватизація відбувається за спрощеною процедурою. Так в Україні дозволено продавати об'єкти та підприємства, вартість яких не перевищує 250 мільйонів гривень.

Напередодні Фонд державного майна оголосив про приватизацію Первомайської гідроелектростанції. Її вартість оцінили у 64,64 мільйона гривень.

Зазначимо, що станом на початок серпня 2019 року річний план надходжень від приватизації в Україні виконано на 2,1%. Надходження до бюджету, які мала забезпечити приватизація, замінили за допомогою державних запозичень. Зокрема, завдяки цьому держава від початку року позичила 311,5 мільярда гривень.

21 червня голова Фонду державного майна звернувся до Зеленського з проханням сприяти відновленню великої приватизації, яка наразі не відбувається через судову тяганину.

Раніше стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Фонду держмайна продавати контрольний пакет акцій Центренерго, а Господарський суд — Президент-готель. Обидві компанії перебувають у переліку великої приватизації.

10 липня Верховний суд розблокував проведення великої приватизації.

Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile