Станом на ранок 14 квітня у Чорнобильській зоні відчуження, де з 4 квітня продовжують гасити пожежі, вже немає відкритого вогню — залишається незначне тління лісової підстилки окремими осередками.

Про це в етері hromadske повідомила речниця управління ДСНС у Київській області Вікторія Рубан.

«Дійсно, ще ліквідація триває, але відкритого вогню вже немає, є тління лісової підстилки, лінія трави», — розповіла вона.

Як повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ, до гасіння пожеж залучили 500 людей та 110 одиниць техніки, з них від ДСНС 410 людей та 80 одиниць техніки (у тому числі 3 літаки і 3 вертольоти).

«Інженерною технікою створено близько 110 км мінералізованих смуг. Пожежною авіацією (3 літаки, 3 вертольоти) протягом 13 квітня здійснено 227 скидів (538 т. води)», — інформує відомство.

Увечері 13 квітня на Київщині, над зоною відчуження, пішов дощ. Рятувальники розповідали, що поки зарано прогнозувати, коли вдасться побороти вогонь, оскільки постійно виявляють нові осередки займання і дує сильний вітер.

Нагадаємо, 4 квітня повідомлялося, що у зоні відчуження Чорнобильської АЕС виникла верхова лісова пожежа на площі 20 гектарів, рятувальники направили на допомогу вогнеборцям авіацію. Гасінню заважав підвищений радіаційний фон.

Згодом у Державному агентстві з управління зоною відчуження повідомили про нормалізацію радіаційного фону та збільшення площі пожежі.

6 квітня у поліції Київщини повідомили, що затримали 27-річного жителя села Рагівка, який спричинив пожежу в Чорнобильській зоні. 8 квітня йому оголосили підозру через підпал. Він розповів, що підпалив сміття та траву у трьох місцях задля забави. А після цього вітер розніс вогонь далі, й він вже не зміг впоратися та загасити багаття.

13 квітня директор Chornobyl Tour і Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко заявляв, що пожежа у Чорнобильській зоні відчуження наблизилася до Прип'яті та сховищ радіоактивних відходів «Підлісний», де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони, та від самої ЧАЕС.

Натомість у Міністерстві внутрішніх справ стверджують, що пожежа у Чорнобильській зоні не загрожує сховищам ядерних відходів, а для паніки немає причин.

Увечері 13 квітня, на 10-й день пожеж, президент Володимир Зеленський вперше публічно відреагував на ситуацію у Чорнобильській зоні відчуження.

Поділитись: