Намагання дедоларизації російської економіки коштували їй близько 7,7 мільярда доларів недоотриманих прибутків за рік.

Такі розрахунки наводить Bloomberg.

Зокрема, Росія поступово відмовляється від долара для зберігання міжнародних золотовалютних резервів. Для цього Центральний банк РФ вкладає свої ресурси в інші валюти, які є набагато слабкішими за долар. Це призводить до недоотримань або втрат економіки.

Якби російський Центробанк не відмовлявся від доларів, то отримав би зростання на 3,8%. Натомість Центробанк нарощував частку євро у своїх резервах, яке, на відміну від долара, не зростало так інтенсивно.

З березня 2018 року по березень 2019 року частка доларів у золотовалютних резервах Росії скоротилася з 43,7% до 23,6%, у той час як частка китайського юаня зросла майже втричі — до 14,2%, а частка євро — до 30,3%.

Паралельно з дедоларизацією резервів у Росії відмовляються від використання доларів і в інших сферах. Зокрема, «Роснефть» перейшла на розрахунки у євро з покупцями російської нафти.

Раніше стало відомо, що Росія готується до запровадження американських санкцій проти інструментів російського державного боргу. Зокрема РФ нарощує обсяги валютних резервів.

У вересні 2018 року у Росії заявляли, що почнуть зменшувати розрахунки у доларах через побоювання запровадження санкцій США.

Крім цього, у липні 2018 року Росія поповнила свої золотовалютні резерви 26 тоннами золота.

Збільшенням своїх резервів у золоті Росія намагається мінімізувати потенційну фінансову шкоду від запровадження жорсткіших санкцій США, які, зокрема, можуть стосуватися розрахунків РФ американськими доларами.

Поділитись: