А також історія дівчинки Кіри з рідкісною хворобою і «газову справу», що більше схожа на кримінальну драму.

СМЕРТЬ ЛЮБОМИРА ГУЗАРА

Архієпископ-емерит Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Любомир Гузар помер на 85 році життя. Про нього часто говорили як про людину, в присутності якої політики та олігархи замовкають. Він казав, що з життя треба сміятися і був по-дитячому простим у спілкуванні.

Громадське зібрало 10 фактів про Блаженнішого Любомира.

«З життя треба сміятися»: 10 фактів про Блаженнішого Любомира Гузара​

Фото: Сергій Светлицький/УНІАН

ВІДСТАВКА МІНІСТРА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ

В уряді Володимира Гройсмана друга кадрова втрата – заявку про звільнення написав міністр інформаційної політики Юрій Стець. Минулого тижня так само вчинив міністр аграрної політики Тарас Кутовий.

Урядовці запевняють – ці відставки не пов'язані між собою, адже Стець звільнився за станом здоров'я. Міністр вже надіслав заяву спікеру Верховної ради Андрію Парубію, проте коли саме парламент проголосує це питання наразі невідомо. Тимчасово виконувати обов'язки міністра буде його перша заступниця Еміне Джапарова.

Чим запам'ятався Юрій Стець та які результати роботи створеного ним міністерства — у матеріалі Громадського.

Більше не «Мінстець»: Що чекає Мінінформполітики після відставки Юрія Стеця

Фото: Олександр Косарєв/УНІАН

«ГАЗОВА СПРАВА»

Пізно ввечері 29 травня детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) вручили обвинувальні акти вісьмом підозрюваним у цій «газовій справі».

Ця справа – лакмусовий папірець боротьби з корупцією, оскільки в ній фігурують діючі високопосадовці. Якщо нові органи зможуть гідно представити докази в суді -  і довести справу до вироку - це засвідчить їхню ефективність і незалежність від інших гілок влади. А також доведе їхню небезпеку для інших гілок влади.

У справі фігурують, зокрема, народний депутат-утікач Олександр Онищенко і відсторонений голова Державної фіскальної служби Роман Насіров. Провадження розслідували майже півтора роки і тепер передали до суду.

Громадське зібрало найважливіші факти та події «газової справи».

«Газова справа» на 3 мільярди: Чи вдасться антикорупційним органам довести свою незалежність

Фото: Олександр Синиця/УНІАН

США І ПАРИЗЬКА КЛІМАТИЧНА УГОДА

Дональд Трамп заявив, що США виходять із Паризької кліматичної угоди. Після заяви президента майбутнє договору під загрозою, а шанси зупинити катастрофічні зміни клімату наближаються до нуля. Рішення Вашингтона поглибить кризу у взаєминах США та Євросоюзу – лідери західних країн негативно ставляться до планів Трампа.

Вихід США з кліматичної угоди: Як Трамп «потопив» Мальдіви

Фото: EPA/SHAWN THEW

ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ. ОРФАННІ ХВОРІ

5-річній Кірі не можна сидіти, падати, вдарятися, не можна робити внутрішньом’язові ін’єкції, не можна мати синці та подряпини, бо на їхньому місці у будь-який момент може вирости кісточка. Це – прогресивна кісткова гетероплазія, хвороба настільки рідкісна, що у світі на неї хворіє близько 60 людей. В Україна Кіра така одна. 

Після того, як в Україні лікарі не змогли поставити діагноз, мама Наталія почала шукати закордонні клініки, писала у Міністерство охорони здоров’я, щоб сказали, у яку країну можна звернутися. Грошей не просила. Згодом знайшлася жінка з України, яка живе у Німеччині і допомагає з пошуком лікарів та клінік. 

Дівчинка, якій не можна падати​

Фото: Микола Дондюк/Громадське

 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: