В українських аеропортах не посилюватимуть перевірки у зв’язку зі спалахом коронавіруса у Китаї, доки не буде відповідного розпорядження Міністерства охорони здоров’я.

Про це у коментарі hromadske розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Ми не отримали від них рекомендацій чи вказівок щодо того, як нам діяти. Але МОЗ інформувало нас про те, що фіксують спалах вірусу пневмонії в Китаї. Ми про це поінформували наші прикордонні підрозділи, особливо ті, які несуть службу в аеропортах, пунктах пропуску автомобілів, а також залізничних», — зазначив Демченко.

Водночас у ДПС наголосили: якщо побачать на пропускних пунктах людей, що потребують медичної допомоги, направлять до медичних працівників.

«Ми не є медиками, щоби визначати, чи уражена людина саме вірусом, тим більше, що його симптоми легко сплутати з пневмонією або грипом», — зазначив Демченко.

Наразі прямих рейсів між Україною та китайським Уханем, який став епіцентром спалаху вірусу, немає. У Держприкордонслужбі поки не коментують, як інформація про коронавірус може вплинути на пасажиропотік між Україною та країнами, де фіксували випадки хвороби — Китаєм, Таїландом, Тайванем, Японією та США.

За статистикою ДПС, у 2019-му до України приїздило 48 тисяч громадян КНР, а 43 тисячі українців відвідували Китай. До Таїланду, де зафіксували перший випадок хвороби, минулого року їздило близько 29 тисяч українців.

Станом на 22 січня новий коронавірус, який наприкінці грудня 2019-го року спалахнув у китайському місті Ухань, забрав життя 17 людей. Загалом понад 500 людей захворіли.

Нагадаємо:

  • Спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань (провінція Хубей) у грудні 2019 року.
  • Його також виявили в однієї жінки в Таїланді, яка прилетіла туди з Уханя, у мешканця Японії, який навідувався до Уханя, та в китаянки, яка приїхала до Південної Кореї.
  • 20 січня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю вперше офіційно підтвердила, що інфекція може передаватися від людини до людини.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) розглядає можливість оголосити міжнародну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я щодо вірусу — як це було зроблено зі свинячим грипом та вірусом Еболи.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, скоріш за все, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та утруднене дихання.

Поділитись: