УКРАЇНА

Адвокати Шабуніна розповіли про фальсифікацію експертизи в матеріалах справи

30 січня, 2018 15:50
УКРАЇНА/Адвокати Шабуніна розповіли про фальсифікацію експертизи в матеріалах справи
Зберегти
Вигляд
lead
30 січня у Дніпровському суді Києва слухають справу щодо голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Чоловіку інкримінують 2 частину статті 345-1 Кримінального кодексу України — завдання тілесних ушкоджень середньої тяжкості журналісту.

30 січня у Дніпровському суді Києва слухають справу щодо голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Чоловіку інкримінують 2 частину статті 345-1 Кримінального кодексу України — завдання тілесних ушкоджень середньої тяжкості журналісту.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

До суду прийшло з півсотні людей на підтримку Віталія Шабуніна і з десяток на підтримку Всеволода Філімоненка.

Адвокат Віталія Шабуніна Денис Овчаров зазначив, що справа є сфабрикованою:

«Ми вважаємо, що експертиза, котру проводив Дніпровський райвідділ поліції та прокуратура сфальсифікована. В чому фальсифікація? Сьогодні в матеріалах справи відсутній рентген, за допомогою якого можна було встановити, які саме тілесні ушкодження були нанесені, а експертиза сама по собі суперечлива. В одній частині експертизи говориться про те, що били в ліву частину, в іншій — у праву», — зазначив адвокат Денис Овчаров.

Під судом Шабуніна підтримують люди Фото: Вікторія Рощина/Громадське

Втім сам Всеволод Філімоненко зазначив, що під час інциденту, він виконував редакційне завдання і не вбачає в своїх діях порушення:

«Я вважаю, що це справа не Шабуніна проти Філімоненка, це справа Шабуніна проти кожного з нас. Проти всіх журналістів. Я тоді виконував журналістська редакційне завдання. Я готував розслідування про Віталія. У першому розслідуванні Віталій пообіцяв, що розіб'є мені голову і згодом це виконав. Я вважаю це помста за мою журналістську діяльність», — сказав Філімоненко.

Філімоненко не вважає себе винуватим Фото: Вікторія Рощина/Громадське

Нагадаємо, 8 червня у Шабуніна стався конфлікт з Філімоненком.

«Я визнаю те, що я вдарив цього чоловіка, який цькував мою колегу і довів її до сліз. Проте він не є журналістом, а є провокатором. Я готовий відшкодувати потерпілому гроші за пластик, бо це єдине, що постраждало після того удару, що доведено експертизою, котра сфальшована», — сказав Віталій Шабунін.

Це сталося біля військомату, куди Шабунін прийшов за повісткою. Філімоненко підійшов до Шабуніна, щоби взяти коментар, після чого Шабунін ударив його. За словами Філімоненка, він нібито спитав Шабуніна про те, чому той «не воює в АТО». 

Віталій Шабунін пояснив, що вдарив Філімоненка за те, що той у провокативній формі образив членкиню правління організації Олександру Устинову.

Слідчі готували підозру в «побитті журналіста», однак після звернення журналістів та громадськості перекваліфікували статтю.

16 серпня 2017-го голові Центру протидії корупції Шабуніну повідомили про підозру в нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Тоді суд відпустив голову ЦПК Шабуніна під особисте зобов'язання. 

Але 15 січня, стало відомо, що поліція відновила справу Шабуніна і йому можуть інкримінувати до 5 років позбавлення волі. А 22 січня главі Центру протидії корупції Шабуніну вручили обвинувальний акт.

Філімоненко є помічником депутата «Радикальної Партії» Сергія Мельничука, але називає себе журналістом. 

Пов`язані новини