Влада Філіппін оголосила епідемію лихоманки денге після того, як в країні від неї померло 622 людини. Масове захворювання стало наслідком заборони вакцини.

За інформацією міністерства охорони здоров'я країни, із січня до 20 липня гарячкою денге (гостра інфекційна хвороба, що передається комарами) захворіли понад 146 тисяч людей — це на 98 відсотків більше, ніж у 2018 році. Найбільшою мірою постраждали діти молодші 10 років, передає The Guardian.

Єдиною доступною на ринку вакциною проти денге є Dengvaxia виробництва французької Sanofi Pasteur. Компанія потрапила в центр скандалу на Філіппінах після того, як там у 2017 і 2018 роках померли десятки дітей, які пройшли вакцинацію. У Sanofi Pasteur визнали, що їхній продукт може піддавати ризику маленьких дітей.

Смерті після вакцинації призвели до паніки серед населення. Деякі батьки відмовилися ставити дітям не тільки щеплення від денге, але і від кору. У підсумку в країні зареєстровано вже понад 35 тисяч випадків кору (на 600 відсотків більше, ніж роком раніше), 500 випадків із них — смертельні.

Із метою боротьби зі спалахом денге, міністерство охорони здоров'я розпочало кампанію з обробки місць найбільшого скупчення комарів, для місцевого населення випускають пам'ятки із порадами щодо носіння одягу.

Також у відомстві обговорюють питання про повернення Dengvaxia на ринок, тільки ставити вакцину будуть дітям не молодше дев'яти років, як і радить Всесвітня організація охорони здоров'я.

Спалах захворювання денге зареєстрований і в інших тропічних країнах. У Малайзії на кінець червня було понад 62 тисяч випадків, включаючи 93 смертельних. У В'єтнамі — більше 81 тисячі випадків і чотири смертельних. Показники захворюваності перевищують минулорічні у два і більше разів.

Нагадаємо, згідно з результатами глобального дослідження The Wellcome Trust, половина українців не вірить у ефективність вакцинації. Це один із найнижчих рівнів довіри до щеплень в світі.

Глобальне дослідження щодо ставлення до щеплень охопило понад 140 тисяч людей зі 140 країн світу.

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає відмову від вакцинації однією з 10 найбільших загроз для здоров’я людства.

Поділитись: