У разі, якщо Росія припинить транзит газу через газотранспортну систему України з 2020 року, ціни на газ можуть суттєво зрости.

Про це повідомив представник президента в Кабінеті міністрів України Андрій Герус під час брифінгу у штабі партії «Слуга народу», передає «УНІАН».

«Якщо Газпром намагатиметься блокувати всіма способами транзит газу через Україну, то це може спричинити певний дефіцит і може спричинити те, що у нас ціна газу піде вверх», — повідомив Герус.

За його словами, наразі ціни на газ є низькими, що дозволяє Нафтогазу закуповувати газ у Європі та закачувати його у підземні сховища на зиму. Він також долав, що ціна на газ для населення не має бути ключовою умовою у майбутніх переговорах з МВФ.

21 липня у Нафтогазі повідомили, що закачали до підземних газових сховищ вже понад 15 мільярдів кубометрів. Для проходження опалювального сезону необхідні запаси на рівні 20 мільярдів кубометрів.

Напередодні для закупівлі додаткових обсягів газу Нафтогаз випустив євробонди на загальну суму 1 мільярд доларів.

Зазначимо, що Нафтогаз наразі прагне закачати до підземних сховищ щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу — на 2 мільярди кубометрів більше, ніж зазвичай. Причина цього — ймовірна зупинка Росією транзиту газу до ЄС через Україну, яка ускладнить майбутній імпорт газу з ЄС.

Нагадаємо, під час засідання Ради національної безпеки та оборони, президент України Володимир Зеленський закликав Нафтогаз почати підготовку до опалювального сезону, збільшивши обсяги закачування та видобутку газу.

Згодом у Нафтогазі заявили, що припинять закачувати газ до підземних сховищ у серпні, якщо не знайдуть відповідних фінансових ресурсів.

Раніше Нафтогаз повідомляв, що для підготовки до опалювального сезону Україні необхідно закачати газ до підземних сховищ, на що потрібно 1 мільярд доларів.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Поділитись: