Восьми українським морякам пред'явили звинувачення в остаточній редакції — Полозов
Російське слідство висунуло восьми військовополоненим українським морякам звинувачення в остаточній редакції.
Про це повідомив координатор групи адвокатів військовополонених моряків Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.
«В ході поточного тижня Слідче управління ФСБ Росії провело слідчі дії стосовно частини військовополонених українських моряків. Військовополоненим Євгену Семидоцькому, Юрію Будзилу, Богдану Небилиці, Володимиру Терещенку, Андрію Оприску, Андрію Драчу, Андрію Ейдеру і Сергію Попову слідство висунуло звинувачення в остаточній редакції за ч. 3 ст. 322 КК РФ (незаконне перетинання державного кордону Російської Федерації, вчинене організованою групою)», — йдеться в повідомленні.
Крім того, військовополонених та їхніх адвокатів ознайомили з результатами проведення комісійної ситуаційної судової експертизи.
За словами Полозова, протягом усього наступного тижня аналогічні слідчі дії будуть проводитися стосовно решти військовополонених моряків.
«Завершення цього етапу слідчих дій означає завершення збору та процесуального закріплення доказів у рамках попереднього розслідування. Після чого настане стадія ознайомлення військовополонених та їхніх адвокатів з матеріалами кримінальної справи», —- пояснив адвокат.
Він також додав, що у зв`язку із закінченням наприкінці липня строків тримання військовополонених українців під вартою, слідство заявлятиме до Лефортовського районного суду Москви клопотання про продовження строків тримання під вартою.
«Позиція захисту залишається незмінною. Захоплені військові моряки є військовополоненими і перебувають під захистом III Женевської конвенції 1949 року «Про поводження з військовополоненими», — підкреслив Полозов.
Раніше повідомлялось, що прем`єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей закликала президента Російської Федерації Володимира Путіна звільнити 24 захоплених українських моряків.
Нагадаємо:
- 25 травня Міжнародний трибунал з морського права задовольнив позов України та зобов'язав Росію негайно звільнити 3 українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів. 28 травня Україна звернулася до РФ щодо організації процесу звільнення українських моряків.
- Водночас прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не планує звільняти 24-х українських моряків: вони залишаться під вартою, адже нібито трибунал не мав юрисдикції для вирішення Керченського конфлікту.
- В українському МЗС наголошують, що Росія порушила основний принцип імунітету військових кораблів, гарантований Конвенцією ООН з морського права, адже судна «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу» затримали в територіальних водах України. Але дії Росії в будь-якому випадку порушували б Конвенцію, навіть якщо б йшлося про територіальні води Росії — військові кораблі та їхні екіпажі не можуть бути заарештовані силовиками іноземних держав та піддані юрисдикції іноземних судів.
- 25 червня, у Кремлі заявили, що РФ проігнорує вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків, незаконно захоплених у листопаді 2018 року.
- Того ж дня стало відомо, що захоплені Росією українські кораблі зникли зі стоянки в Керчі.
- Однак, увечері стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення українських моряків і кораблів, повідомила заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Олена Зеркаль.
- Також Росія надіслала Україні дипломатичну ноту, повідомивміністр закордонних справ Павло Клімкін.
- 26 червня МЗС опублікувало заяву, в якій ідеться, що «25 червня МЗС України отримало ноту Міністерства закордонних справ Російської Федерації, у якій міститься цинічна пропозиція щодо надання українською стороною письмових гарантій участі України у продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства. Вважаємо цю пропозицію Росії неприйнятною та такою, що загострює спір між Україною та Росією стосовно імунітетів військових кораблів. Про це українська сторона уже поінформувала Міжнародний трибунал з морського права. У цьому зв’язку вимагаємо від Росії без будь-яких подальших умов виконати Наказ Міжнародного трибуналу з морського права і невідкладно звільнити захоплених 24 українських моряків».
- 27 червня президент України Володимир Зеленський обурився діями міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись із главою держави, відповів на ноту Російської Федерації щодо полонених моряків. Він додав, що дізнався про відповідь України з інтернету.
- Після цього Клімкін оприлюднив ці дипломатичні ноти.
- Поділитися: