Захоплені Росією українські кораблі зникли зі стоянки в Керчі

Захоплені ФСБ Росії в Керченскій протоці українські військові катери «Нікополь», «Бердянськ», та буксир «Яни Капу» зникли з акваторії стоянки судів «Генмол» в Керчі.

Про це повідомляють «Крим.Реалії».

Журналісти видання виявили, що українські військові катери буксир, що раніше знаходилися під маскувальною сіткою біля причалу військової частини російської берегової охорони, відсутні.

Водночас у прес-службі прикордонного управління ФСБ Росії повідомлень про переміщення захоплених українських кораблів немає.

Куди перемістили українські кораблі також наразі невідомо.

Раніше у Кремлі захоплені українські судна назвали «речовими доказами». Та згодом російські силовики перемістили їх у Керч.

Нагадаємо:

  • 25 травня Міжнародний трибунал з морського права задовольнив позов України та зобов'язав Росію негайно звільнити 3 українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів. 28 травня Україна звернулася до РФ щодо організації процесу звільнення українських моряків.
  • Водночас прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не планує звільняти 24-х українських моряків: вони залишаться під вартою, адже нібито трибунал не мав юрисдикції для вирішення Керченського конфлікту.
  • В українському МЗС наголошують, що Росія порушила основний принцип імунітету військових кораблів, гарантований Конвенцією ООН з морського права, адже судна «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу» затримали в територіальних водах України. Але дії Росії в будь-якому випадку порушували б Конвенцію, навіть якщо б йшлося про територіальні води Росії — військові кораблі та їхні екіпажі не можуть бути заарештовані силовиками іноземних держав та піддані юрисдикції іноземних судів.

Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблібіля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада 2018-го їхвивезли до СІЗО Москви.

17 квітня Лефортівський суд Москви продовжив арешт усім 24-ом українським військовополоненим морякам на 3 місяці. Раніше термін досудового слідства продовжили до серпня.