Народний депутат від «Слуги Народу» Іван Юнаков заявив про погрози за голосування проти складу комісії з відбору глави САП, проти якої також виступили в Євросоюзі. Про це Юнаков розповів у Facebook.

«Коли я був архітектором, переважно писали пости підтримки та захоплення, частіше дівчата. А коли став депутатом з проукраїнськими поглядами, почали писати смішні погрози. Це реакція на вчорашнє голосування по САП. Ще раз показує, що вибір зроблений [правильно]!» — зазначив він.

Про яке голосування йдеться?

17 вересня Верховна Рада з третьої спроби затвердила склад комісії, яка обиратиме очільника САП. До цього в ЄС закликали не підтримувати цей склад, бо в ньому — недосвідчені кандидати із сумнівною доброчесністю. Депутати на це не зважили.

До слова, «Слузі Народу» самостійно не вдалось би проголосувати за цей склад, бо третина фракції (зокрема Юнаков) не підтримала його. На порятунок монобільшості, серед іншого, прийшли парламентарі з «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука.

Після ухвалення цього рішення в Євросоюзі та США заявили, що від результатів роботи комісії залежатиме подальша підтримка України. Річ у тім, що одна з головних умов підтримки України Заходом, зокрема безвізу з ЄС, — незалежність антикорупційних органів.

В ЄС уже заявили, що в разі втрати цієї незалежності Україна може втратити безвіз і фінансову підтримку. Наприклад, Світовий банк уже затримує кредит Україні на 350 мільйонів доларів, і коли він буде, поки незрозуміло.

Поділитись: