Виконання доручення Кабінету міністрів України та встановлення газових лічильників усім споживачам, які їх не мають, коштуватиме Нафтогазу 2,5 мільярда гривень.

«Це будуть фінансувати коштом Нафтогазу, кошти врахують у їхніх фінансових показниках. Сума, яка обговорюється, приблизно складає 2,5 мільярда гривень. Назвати точну суму складно, адже мова йде про приблизно 3,3 мільйона споживачів», — повідомив міністр енергетики України Ігор Насалик після засідання уряду 30 січня, передає «Інтерфакс-Україна».

Нагадаємо, 30 січня уряд зобов’язав Нафтогаз встановити газові лічильники всім споживачам, які їх ще не мають. Встановити лічильники там мають власним коштом.

Зазначимо, що встановлення газових лічильників донедавна було у компетенції постачальників газу — облгазам, більшість яких належить українському олігарху Дмитру Фірташу. Зокрема, встановлення цих лічильників закладене у розмірі тарифу на газ, який громадяни сплачують цим облгазам.

Крім цього, під час засідання уряду ухвалили рішення знизити норми споживання газу для споживачів без лічильника втричі.

Раніше у Нафтогазі повідомили, що через скасування судом нових норм споживання газу, українці, у яких не встановлено газового лічильника, отримали завищені платіжки за газ. Для вирішення цієї ситуації там закликали громадян скаржитися на урядову гарячу лінію.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Водночас, у компанії «РГК» повідомили, що донараховані борги споживачів можна не оплачувати.

Поділитись: