Життя

Втрати кожної української родини, у разі програшу арбітражу у Стокгольмі, склали б 177 тисяч грн — Нафтогаз

Нафтогаз
Життя/Втрати кожної української родини, у разі програшу арбітражу у Стокгольмі, склали б 177 тисяч грн — Нафтогаз
Зберегти
Вигляд
У випадку, якби Нафтогаз програв справу проти Газпрому у Стокгольмському арбітражі, за 10 років дії газових контрактів кожна українська родина втратила б близько 177 тисяч гривень, а загальні збитки держави сягнули б 94,7 мільярда доларів.

Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв, передає прес-служба компанії.

«За десять років дії контрактів безповоротні збитки для України склали 32,1 млрд дол. США або понад 60 тис. грн для кожної української родини. Якби Нафтогазу не вдалося відстояти свої права у Стокгольмському арбітражі, загальні збитки України за час дії контрактів склали б додатково 94,7 млрд дол. США, а кожна українська родина втратила б 177 тис. грн», — підрахували у Нафтогазі.

Там нагадали, що газові контракти уклали з Газпромом у 2009 році. Серед політичних умов цих контрактів було продовження терміну перебування російського Чорноморського флоту у Севастополі, а також відмова від підписання асоціації між Україною та ЄС.

«Газпром неодноразово порушував умови і без того невигідних для України контрактів, зокрема, не виконував зобов’язання щодо обсягів транзиту та намагався шантажувати Україну, висуваючи політичні умови для прийнятної ціни або продовження транзиту», — повідомили у Нафтогазі.

Раніше повідомлялось, що Швейцарський суд кантону Цуг зняв арешт з активів Газпрому, арештованих для виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, що 5 червня 2018 року суд у Нідерландах задовольнив клопотання НАК Нафтогаз України щодо арешту часток Газпрому у його голландських дочірніх компаніях.

Зазначимо, що наразі Нафтогаз подає позови до судів різких країн, зокрема Швеції, Нідерландів, Швейцарії та США, у яких прагне стягнути заборгованість Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу. Зокрема, Нафтогаз прагне конфіскувати активи Газпрому у європейських країнах і США та їхнім коштом погасити близько 2,7 мільярда доларів, які наразі Газпром винен за рішенням арбітражного суду у Стокгольмі.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів відповідно до його фактичних потреб в імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярда доларів. Через пеню сума боргу Газпрому перевищила 2,7 мільярда доларів.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

16 липня в Нафтогазі заявили, що продадуть конфісковані активи Газпрому, якщо не отримають 2,7 мільярда доларів.

10 листопада стало відомо, що швейцарський суд заборонив компаніям Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG які обслуговують та будують російські газопроводи «Північний потік» та «Північний потік-2» розраховуватись з російським Газпромом.

24 жовтня у Нафтогазі повідомили, що стягнули з Газпрому вже 18 мільйонів доларів на виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі про транзит та постачання газу. Нагадаємо, що вперше Нафтогаз повідомив, що стягнув 9 мільйонів доларів з Газпрому 10 жовтня.

Пов`язані новини