Світ

Вихід США з ядерної угоди з Іраном може спричинити війну — президент Франції

6 травня, 2018 22:59
Світ/Вихід США з ядерної угоди з Іраном може спричинити війну — президент Франції
Зберегти
Вигляд
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що вихід Сполучених Штатів з ядерної угоди з Іраном від 2015 року може призвести до війни

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що вихід Сполучених Штатів з ядерної угоди з Іраном від 2015 року може призвести до війни.

Про це повідомляє ВВС.

«Ми можемо відкрити скриньку Пандори. Може початися війна. Я не думаю, що Дональд Трамп хоче війни», — заявив Макрон.

Під час візиту Макрона до США французький президент переконував Трампа не відмовлятися від цього договору. Такої ж позиції дотримуються Німеччина, Британія та ООН.

Раніше президент Ірану Хассан Рухані попередив Сполучені Штати, що вони зіткнуться з «великим жалем», якщо Дональд Трамп вийде з ядерної угоди 2015 року.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю.

Білий дім підтримав заяву прем'єра Ізраїлю про те, що Іран порушив ядерну угоду.

Пізніше президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп оголосили про намір розробити нову угоду щодо ядерної програми Ірану.

Водночас генсек ООН закликав Трампа не виходити з ядерної угоди щодо Ірану. Гутерріш зазначив, що ця угода є важливим досягненням та дипломатичною перемогою, яку необхідно зберегти. Вона не повинна бути скасована, якщо не буде кращої альтернативи.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, в тому числі чинна адміністрація США й Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ядерні суперечки: що треба знати про угоду з Іраном

 

Пов`язані новини