УКРАЇНА

Вирішення питання ціни на газ для населення буде у вересні — Гройсман

3 вересня, 2018 11:46
УКРАЇНА/Вирішення питання ціни на газ для населення буде у вересні — Гройсман
Зберегти
Вигляд
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що очікує на вирішення питання щодо підвищення ціни на газ для населення, якого вимагають у Міжнародному валютному фонду, до кінця вересня 2018 року.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що очікує на вирішення питання щодо підвищення ціни на газ для населення, якого вимагають у Міжнародному валютному фонду, до кінця вересня 2018 року.

Про це Гройсман повідомив під час робочої поїздки на Київщину, 3 вересня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми вже ведемо їх (переговори з МВФ щодо ціни на газ — ред.) близько року. Думаю, що ми їх уже фіналізуємо у вересні місяці», — заявив прем’єр-міністр.

Він додав, що при зміні ціни на газ будуть додатково напрацьовуватись механізми соціального захисту населення.

Раніше Володимир Гройсман зазначав, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення.

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ. Місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про зрівняння цін на газ для населення та для промисловості, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

28 серпня у Національному банку повідомили, що очікують на зарахування МВФ траншу у розмірі майже 2 мільярди доларів до кінця осені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Нагадаємо, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Раніше колишній очільник регулятора, що встановлює тарифи на оплату газу, Дмитро Вовк, повідомляв, що у разі виконання вимоги МВФ щодо зрівняння цін на газ для населення та підприємств, тарифи на газ можуть зрости на 70%.

Пов`язані новини