Вищий суд Організації Об’єднаних націй в Гаазі ухвалив рішення, згідно з яким США повинні зняти з Ірану санкції, які впливають на імпорт гуманітарних товарів, продуктів та послуг, пов’язаних з безпекою цивільної авіації

Вищий суд Організації Об’єднаних націй в Гаазі ухвалив рішення, згідно з яким США повинні зняти з Ірану санкції, які впливають на імпорт гуманітарних товарів, продуктів та послуг, пов’язаних з безпекою цивільної авіації. 

Про повідомляє AP.

«Обмежувальні заходи США проти Ірану не повинні стосуватися гуманітарної допомоги (медичних засобів, продуктів харчування,сільськогосподарських товарів тощо), а також постачання запасних частин для цивільної авіації», — наголосив суддя під час слухань у цій справі.

Рішення суду є юридично обов’язковим для виконання. 
Очікується, що США оскаржать юрисдикцію суду у майбутньому слуханні.

Голова суду Абдулкава Ахмед Юсуф наголосив, що це рішення не є остаточним вироком у справі.

Хоча у Євросоюзі повідомили про розробку окремого механізму, який дозволив би уникнути санкцій США компаніям, що торгують з Іраном, проте більшість інвесторів та трейдерів все ж схильні уникати торгівлі нафтою з цією країною.

Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлять санкції проти Ірану.

Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

ЄС занепокоєний виходом США з ядерної угоди та заявою про нові санкції проти Ірану.

В ООН «глибоко розчаровані» виходом США з ядерної угоди з Іраном.

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю. Після чого Ізраїль перевів війська в стан підвищеної боєготовності через активність Ірану в Сирії.

Білий дім підтримав заяву прем'єра Ізраїлю про те, що Іран порушив ядерну угоду.

Пізніше президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп оголосили про намір розробити нову угоду щодо ядерної програми Ірану.

Президент Ірану Хассан Рухані попередив Сполучені Штати, що вони зіткнуться з «великим жалем», якщо Дональд Трамп вийде з ядерної угоди 2015 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії

У зв’язку з відновленням США санкцій, про припинення комерційних проектів в Ірані заявила французька енергетична компанія Total, а також дві найбільші європейські авіакомпанії. В той же час, Єврокомісія заявила про виділення Ірану фінансової допомоги у розмірі 18 мільйонів євро.

Крім цього, уряд Ірану підписав договір про військове співробітництво з режимом Асада у Сирії.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Поділитись: