Прем'єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей вчиняє «політичне самогубство», займаючись питанням виходу Королівства із Європейського союзу. Про це в ефірі Громадського повідомив експерт-міжнародник Ілля Куса.

Він припустив, що парламент Британії 16 січня оголосить вотум недовіри Терезі Мей, однак не зможе відправити її у відставку.

«Я думаю, що вотум недовіри не призведе до відставки Терези Мей, то му що її власна партія виступає проти цього, окрім того Демократична юніоністська партія яка є партнером консерваторів, висловила підтримку Мей... Скоріше за все в опозиції, які і у груді минулого року не вистачить голосів, щоб прибрати Терезу Мей з посади», — сказав Куса.

Водночас, за його словами, у разі відставки Мей проблема Brexit не зникне.

«Відставка Терези Мей не означатиме, що питання Brexit зникне, хтось має нести і завершувати. Усім вигідно залишатись за спиною Терези Мей, яка «успішно» нищить свою політичну кар’єру, займаючись цим питання. Це політичне самогубство насправді», — наголосив експерт.

«У неї є ще кілька днів, щоб придумати план B: це може бути внесення поправок у законопроект, який був провалений вчора, або переголосування його. Це може бути продовження мандату на переговори з ЄС, якщо з цим погодяться члени Союзу», — додав експерт.

Нагадаємо, 15 січня депутати парламенту Британії відхилили угоду про вихід країни з ЄC, на якій наполягала прем'єр-міністерка Тереза Мей. Проти її плану проголосували 432 депутати, за — 202. Проти угоди проголосували як опозиція, так і однопартійці Мей з Консервативної партії. 

Після програшу в парламенті лідер опозиційної до Мей лейбористської партії Джеремі Корбін закликав висловити її уряду недовіру й проголосувати за відставку прем’єр-міністерки. Тереза Мей прийняла виклик. Вона пообіцяла повернутись до депутатів з альтернативним планом наступного тижня. «Палата висловилась, уряд її почує», — заявила Мей.

Раніше міністр з питань Brexit заявляв, що уряд Британії не має наміру відтерміновувати вихід з ЄС.

Нагадаємо, голосування щодо умов Brexit у британському парламенті повинне було відбутися 11 грудня, однак Мей сказала, що голосування відкладається. Вона вирішила відкласти остаточне голосування, адже серед депутатів не було достатньої підтримки положень угоди про вихід з ЄС. Головним каменем спотикання тоді стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дві Ірландії: як питання кордону загрожує зірвати Brexit

Раніше Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄС про Brexit в односторонньому порядку. і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

Поділитись: