Володимир та Інна Череухо разом зі своєю 5-річною донькою, яка постраждала під час нападу силовиків у Гродно
Фото:

Білоруське бюро «Радіо Свобода»

У білоруському місті Гродно 11 серпня відбувалася акція протесту. Володимир та Інна Череухо разом зі своєю 5-річною донькою намагалися доїхати з одного району міста в інше, так вони потрапили в потік автомобілів, які сигналили у знак підтримки протестувальників. В якийсь момент на дорозі з'явилася військова техніка та силовики, авто родини потрапило в аварію.

Про це родина розповіла виданням Tut.by та білоруському бюро «Радіо Свобода».

Так, попереду авто родини їхали легкова автівка та мікроавтобус.

«Ми розгубилися, коли побачили, як військова техніка попереду починає підрізати бус — і той розвертається боком. Чоловік виїхав на зустрічну смугу, щоб об'їхати. Але назустріч нам вибігли омонівці, почали бити машину кийками — лобове та бокове скло, дзеркала. Після цього ззаду в нас в'їхала військова техніка, був сильний удар», — розповідає Інна Череухо.

Коли Інна повернулася до доньки, то помітила, що вона вся у крові.

Володимир розповів, що вийшов після аварії з автівки та відразу його вдарили по голові, у нього пішла кров. Він хотів викликати швидку, але йому не вдалося. Люди поряд допомогли відвезти дівчинку до лікарні. Самого Володимира затримали та допитували всю ніч, а потім відпустили.

У лікарні дівчинці наклали шви та діагностували закриту травму голови.

«Мамо, я не хочу вмирати», — сказала 5-річна Юля, коли мати діставали її з машини. А вже у лікарні дівчинка запитала, чи це бандити на них напали.

Інна Череухо запевнила, що вони в акції протесту не брали участі, не сигналили та не мали білої стрічки (знак опозиції). До того ж у них зламаний сигнал.

У Міністерстві внутрішніх справ заявили «Радіо Свобода», що не знають подробиць інциденту. Проте там запевнили, що розслідують будь-які інциденти, де постраждали діти, результати розслідування повідомлять згодом.

Що відбувається в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували понад 80% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — близько 10%.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі.

За чотири дні влада повідомила про затримання 6,7 тисячі людей та поранення приблизно 200 протестувальників. Правозахисники вважають, що дані можуть бути заниженими. Вночі 13 серпня затриманих почали відпускати.

11 серпня Тіхановська виїхала з країни до Литви. Також в мережі з'явилося відео, де вона закликає людей не протестувати. У її штабі заявили, що звернення вона записала під тиском білоруських силовиків. Також його прокоментував президент Литви Ґітанас Науседа. На його думку, «жодна притомна людина не повірить», що їх вона зробила з власної волі.

Чоловік Тіхановської Сергій перебуває під арештом. Незареєстрований кандидат у президенти Білорусі Валерій Цепкало заявляв, що на неї тиснули через її чоловіка.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні. Також ви можете переглянути хроніку подій другоготретього та четвертого днів протестів.

Поділитись: