Лариса Кольченко, матір українського політв’язня Олександра Кольченка, утримуваного в РФ, заявила, що не зможе вплинути на сина, аби він змінив рішення щодо голодування.

Лариса Кольченко, матір українського політв’язня Олександра Кольченка, утримуваного в РФ, заявила, що не зможе вплинути на сина, аби він змінив рішення щодо голодування.

Про це Лариса Кольченко повідомила у програмі «Нині вже» на Громадському.

«Я приймаю його рішення, я можу його тільки підтримати. Я за нього дуже переживаю, так, боюся за його здоров'я. Але я знаю, що він не змінить свого рішення, я не зможу на нього вплинути, я його тільки підтримую», — сказала вона.

Зараз матір Олександра побоюється, що оскільки він оголосив голодування — його ізолюють, а отже не пустять до нього. Вона також повідомила, що відмовляла сина від голодування, бо він має дефіцит ваги

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Розумію, що Сашко вже в Крим не повернеться» — інтерв'ю з матір'ю Кольченка

Раніше мати Кольченка повідомила Громадському, що дізналася про голодування сина зі ЗМІ.

31 травня політв'язень Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити режисера Олега Сенцова. Голодування Кольченко оголосив з 31 травня. Інших вимог, окрім звільнення Сенцова, у нього немає.

Сам Олег Сенцов тримає голодовку 18-й день. Він вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 

Раніше про стан здоров’я Сенцова розповіла російська журналістка, екс-кандидатка в президенти Росії Ксенія Собчак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: