Керівник підрозділу розслідувань турецької газети Turkish Daily Sabah Назіф Караман розповів про те, якими були останні слова саудівського журналіста Джамала Хашогджі, вбитого у жовтні у консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі. Про це Караман розповів у коментарі виданню Al Jazeera.

Караман розповів, що йому вдалось прослухати записи, на яких зафіксовано напад та вбивство журналіста. За його словами, відповідно до записів, вбивство Хашогджі тривало близько 7 хвилин.

«Я задихаюся ... зніміть цей мішок з моєї голови, у мене клаустрофобія», — такими були останні слова Хашогджі, згідно із інформацією Карамана.

Саудівського журналіста задушили за допомогою пластикового пакета, розповів Караман для видання Al Jazeera.

Він додав, що одна із версій про те, що тіло журналіста Хашогджі розчленували після вбивства — відповідає дійсності. За його словами, перш ніж розчленувати тіло, працівники саудівського консульства, «покрили підлогу пластиковими пакетами».

Журналіста наголосив, що процес розчленування курував Салах аль-Тубаігі, глава Саудівської наукової ради з судової експертизи.

Як повідомляє Al Jazeera, наразі турецька поліція припиняє пошуки тіла Хашогджі, однак кримінальне розслідування вбивства продовжиться.

Раніше президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що його країна передала правоохоронцям 4 країн аудіозаписи, пов'язані з убивством саудівського журналіста. За словами Ердогана, записи передані США, Німеччині, Франції та Великій Британії.

Турецьке видання Sabah з посиланням на своїй джерела в правоохоронних органах назвало замовником вбивства журналіста Джамаля Хашогджі заступника глави розвідки Саудівської Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile