Якщо Центральна виборча комісія змінить свою постанову щодо місця проведення дебатів, то Суспільний мовник зможе провести дебати між кандидатами в президенти Володимиром Зеленським і Петром Порошенком на стадіоні НСК «Олімпійський».

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив голова правління Суспільного Зураб Аласанія.

За його словами, Суспільне буде діяти виключно за чинним законодавством, а воно передбачає дебати 19 квітня о 19:00 в студії мовника.

Проте під час зустрічі представників Суспільного і штабу Зеленського останні повторили пропозицію їхнього кандидата до Петра Порошенка — дебати 19 квітня на НСК «Олімпійський». 

Аласанія підкреслив, що в разі ухвалення ЦВК змін до своєї постанови, яка дозволить змінити місце дебатів, Суспільне готове організувати це.

«Якщо якось вмовлять обидва штаби ЦВК змінити свою постанову і дозволити змінити розташування дебатів, то будь ласка, Суспільне може зробити все і всюди», — сказав він.

Аласанія розповів, що 9 квітня відбудеться спільний брифінг Суспільного і ЦВК.

«На ньому, наскільки я знаю, ЦВК дасть доволі тверду позицію про те, де саме мають відбутися дебати», — заявив глава Суспільного мовника.

Він також запропонував формат дебатів, яким можуть скористатися кандидати, якщо змінити місце проведення не вдасться. Так, Суспільне пропонує кандидатам провести дебати в передбачену законом годину (19 квітня з 19:00 до 20:00) «з одним модератором із жорстким форматом».

«А після цього через 20 хвилин, згідно з законом, пропонуємо більш вільний формат зворотного відліку, там, де вони можуть між собою дебатувати, і з журналістами, і з експертами», — резюмував Аласанія.

За підрахунками Суспільного, вартість дебатів на «Олімпійському» складе 5,9 мільйона гривень.

Нагадаємо:

За результатами першого етапу президентських виборів, у другому турі змагатимуться шоумен Володимир Зеленський та чинний глава держави Петро Порошенко. Перший лідирував з різницею у 15%. 

Поділитись: