Війна / Крим

Якщо вибори в ОТГ проведуть в умовах воєнного стану, їх можна буде оскаржити — «Опора»

Громадське
Війна/Крим/Якщо вибори в ОТГ проведуть в умовах воєнного стану, їх можна буде оскаржити — «Опора»
Зберегти
Вигляд
Якщо президентський законопроект щодо проведення місцевих виборів в об'єднаних територіальних громадах 23 грудня 2018 року буде схвалений Радою, і вибори пройдуть в умовах воєнного стану, їх законно можна буде оскаржити у суді. Про це в ефірі Громадського повідомив аналітик Громадянської мережі «Опора» Олександр Клюжев.

За словами експерта, ймовірність проведення таких виборів невелика. «Президентський проект був зареєстрований як невідкладний 3 грудня, а сам текст законопроекту з’явився 5 грудня. Тобто ми фактично декілька днів говорили про те, до чого не було в доступу у народних депутатів. Це говорить по те, що шансів на ухвалення цього законопроекту практично немає», — наголосив Клюжев.

Водночас, за його словами, відбулась низка передвиборних процесів, які вже завершились.

«Але якщо парламент вирішить що можна ухвалити цей закон, то він буде прийнятий. Хоча я дуже сумніваюсь, тому що є складнощі відновлення того процесу, який вже припинився. Пройшов вже етап реєстрації кандидатів... Вже завершується процес формування дільничних виборчих комісій, процес затвердження текстів виборчих бюлетенів. Як можна відновити вже те що, припинилось?», — сказав експерт.

«На мою думку, сценарій не дуже реалістичний. І якщо буде реалізований, то може спричинити фактично опротестування після виборів їхніх результатів, тому що будь який кандидат, який не зареєструвався, адже знав, що під час воєнного стану не можна реєструватися… він буде оскаржувати порушення його виборчого права і буде правий», — підкреслив Клюжев.

Нагадаємо, 5 грудня президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону щодо забезпечення проведення місцевих виборів в умовах воєнного стану, призначених на 23 грудня 2018 року. Йдеться про те, щоб зробити виняток і провести голосування в новоутворених ОТГ.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня. Рішенню про воєнний стан передувала агресія Росії в морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Пов`язані новини