Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону щодо забезпечення проведення місцевих виборів в умовах воєнного стану, призначених на 23 грудня 2018 року. Йдеться про те, щоб зробити виняток і провести голосування в новоутворених ОТГ.

«Маємо всі передумови для спокійного проведення виборів у ОТГ, так само як для підготовки до офіційного старту президентських виборів», — додав він.

Водночас спікер Верховної Ради Андрій Парубій на ІІІ Форумі місцевого самоврядування 5 грудня заявив, що провести місцеві вибори, заплановані на 23 грудня, наразі неможливо через введення воєнного стану.

«Було би правильно, якби вибори пройшли незалежно від введення воєнного стану. Але ми провели детальні консультації з Центральною виборчою комісією, комітетом Верховної Ради, юридичним відділом ВР і дійшли до спільного розуміння, що на сьогодні це (провести вибори — ред.) неможливо вже зробити, бо процес проведення виборів уже був перерваний, і він не може вернутися в ту ж точку, він має починатися спочатку», — зазначив Парубій.

Раніше в громадянській мережі ОПОРА зазначили, що вибори неможливо провести через воєнний стан, адже він прямо забороняє будь-які виборчі процеси. Нагадаємо, що воєнний стан діятиме до 26 грудня.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня. Рішенню про воєнний стан передувала агресія Росії в морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: