УКРАЇНА

Вищій кваліфікаційній комісії суддів міжнародні експерти потрібні для підвищення довіри до України — експерт

26 лютого, 2018 22:44
УКРАЇНА/Вищій кваліфікаційній комісії суддів міжнародні експерти потрібні для підвищення довіри до України — експерт
Зберегти
Вигляд
Рада міжнародних експертів потрібна і Вищій кваліфікаційній комісії суддів і Вищій раді правосуддя для того, щоби підвищити рівень довіри до української судової системи у світі.

Рада міжнародних експертів потрібна і Вищій кваліфікаційній комісії суддів і Вищій раді правосуддя для того, щоби підвищити рівень довіри до української судової системи у світі.

Про це в ефірі Громадське РЕФОРМА заявив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишиин.

Він сказав, що міжнародні експерти можуть радити кандидатів до Вищої кваліфікаційній комісії суддів.

«ВККС має повне право вибирати з того переліку, які надала міжнародна рада експертів. Цих кандидатів має бути більше ніж кілька. Щоб було з кого вибрати. Я думаю. що всі на цьому форматі погодяться. Не можна по законодавству виписати так, що кінцеве рішення було б на міжнародних експертах. Тому у даному випадку фільтр міжнародних громадських експертів і ВККС і ВРП суто для того, щоб підняти довіру до процедури відбору», — сказав він.

Раніше організація Transparency International Україна запропонувала президентові України Петру Порошенку відкликати законопроект №7440 «Про Вищий антикорупційний суд» та внести його з урахуванням рекомендацій Венеційської комісії.

МВФ також не погоджується з наявною редакцією президентського законопроекту про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд

22 грудня Порошенко зареєстрував у Раді законопроект № 7441 «Про Вищий антикорупційний суд». Напередодні Адміністрація президента повідомляла, що група експертів представила Порошенку новий законопроект про Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України. Серед його запланованих функцій має бути, зокрема, ведення справ Національного антикорупційного бюро.

Пов`язані новини