Світ

Японський та американський банки позичили Газпрому понад $1 млрд

Reuters
Світ/Японський та американський банки позичили Газпрому понад $1 млрд
Зберегти
Вигляд
Один з найбільших банків Японії Mitsubishi UFJ та один з найбільших банків США Citibank дали Газпрому кредити на загальну суму 1,06 мільярда доларів.

Зазначається, що кредити видавали у євро. Так, японський банк надав російському газовому монополісту 500 мільйонів євро, а американський — 425 мільйонів євро..

Крім цього, Газпром планує випустити облігацій на 1 мільярд доларів вже найближчим часом.

Зазначимо, що наразі у США обмірковують запровадження санкцій проти проекту Газпрому — газопроводу в обхід України «Північний потік-2». Крім цього, раніше США та ЄС запроваджували санкції проти низки компаній, що входять до групи Газпрому, зокрема «Газпромбанку». Попри це, інвестори продовжують співпрацювати з компанією.

Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 370 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження«Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Пов`язані новини