Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян закликав жителів країни вступати у добровольчі загони для допомоги у війні проти Азербайджану. Дипломатичного вирішення конфлікту в Карабаху він не бачить.

Про це Пашинян заявив під час прямого ефіру в себе у Facebook.

«Ми повинні усвідомити, що карабаський конфлікт, принаймні на цьому етапі, дипломатичного вирішення не має», — сказав він (цитата Jamnews).

Прем’єр Вірменії зазначив, що неодноразово заявляв про готовність до компромісів, але «вони мають бути обопільними». За словами Пашиняна, Азербайджан на це не готовий, тому не залишається нічого, крім військового вирішення конфлікту, вже після якого можливий перехід до дипломатичних перемовин.

Також Пашинян заявив, що «без Арцаха немає Вірменії», тому захист прав його жителів — це захист прав усього вірменського народу. Саме тому він закликав створювати добровольчі загони.

«Наше завдання полягає в тому, щоб боротися до кінця, до останнього, в ім'я прав нашого народу. Сьогодні на тлі позиції Азербайджану боротися за права нашого народу — означає, в першу чергу, взяти в руки зброю і відправитися на захист батьківщини», — сказав він.

Також Пашинян закликав усіх мерів міст та сільських голів взяти на себе організацію цих добровольчих загонів. 

«Є тільки вибір між поразкою і перемогою, іншого немає», — сказав прем'єр.

Новий виток конфлікту

З 27 вересня на кордоні Вірменії та Азербайджану, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачували одна одну у провокації конфлікту. В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнний стан та мобілізацію. Країни повідомляють про десятки загиблих і поранених військових та цивільних.

9 жовтня очільники Міністерств закордонних справ Азербайджану та Вірменії домовилися у Москві про перемир'я. На зустрічі, яка тривала понад 10 годин, вони вирішили, що з 12:00 (11:00 за Києвом) 10 жовтня припинять вогонь для того, щоб провести обмін полоненими, тілами загиблих за посередництва «Червоного Хреста».

Фактично припинення вогню у Карабаху немає. Сторони звинувачують одна одну у його порушенні, а нова угода про перемир'я, про яку домовились 17 жовтня, також не виконується.

У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль суперечними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, у якому проживало багато вірменів, за радянських часів був у складі Азербайджанської РСР.

Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території. Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.

Поділитись: