Економіка / Бізнес

ЄБРР виділив 18 млн євро на 3 сонячні електростанції на Миколаївщині

Інтерфакс-Україна
Економіка/Бізнес/ЄБРР виділив 18 млн євро на 3 сонячні електростанції на Миколаївщині
Зберегти
Вигляд
Європейський банк реконструкції та розвитку та Чорноморський банк торгівлі та розвитку схвалили виділення 18 мільйонів євро на будівництво трьох сонячних електростанцій у Миколаївській області.

Загальна потужність електростанцій складе 47 мегават.

Реалізувати проект буде компанія Rengy Solar B.V., яка належить норвезькій компанії. Зазначається, що це буде перший подібний проект з альтернативної енергетики, який компанія збудує в Україні.

Раніше в ЄБРР повідомляли, що припинять фінансувати проекти з сонячної енергетики в Україні. Причиною такого рішення стала «відсутність реальних кроків української влади щодо заміни «зеленого тарифу».

Також повідомлялось, що ЄБРР схвалив 150 мільйонів євро кредиту на будівництво вітроелектростанції на Херсонщині.

Напередодні стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

6 вересня Україна підписала з норвезькою компанією NBT договір про будівництво вітроелектростанції у Херсонській області, неподалік від адміністративної межі з Кримом.

Тоді повідомляли, що вітроелектростанцію збудують у 2019 році вздовж озера Сиваш. Загалом, планується збудувати 67 вітрогенераторів. Загальна потужність станції складе 250 мегават.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначав, що обсяг норвезьких інвестицій у проекти вітрової енергетики може скласти до 400 мільйонів євро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

Пов`язані новини