Новий голова Офісу президента Андрій Єрмак прокоментував розслідування програми «Схеми: корупція в деталях» щодо візиту президента Володимира Зеленського до Оману.

Він вважає, що медіа повинні критикувати владу, але критика має бути підкріплена фактами, чого, на його думку, бракує сюжету «Схем».

«Де свідчення конкретних людей? Де об’єктивні дані? Чи почули глядачі хоч щось, окрім фрази «за свідченням наших джерел»? Ми прагнемо діалогу і готові коментувати факти», — зазначив Єрмак.

«Основна проблема сюжету «Схем» у тому, що коментувати там нічого. Це все — неправда від початку і до кінця, і немає жодного об‘єктивного твердження, яке могло б стати реальним, ґрунтовним предметом для обговорення», — наголосив він.

За словами Єрмака, завтра будь-хто може випустити такий сюжет про будь-кого, і єдиним свідченням у ньому буде «як стверджують наші джерела» і «абсолютно маніпулятивні фрази під драматичну музику».

«Чи є це прийнятним, чи є це журналістикою, чи є це професійною роботою? Будь-яка людина з навичками критичного мислення скаже, що ні», — додав голова ОП.

Раніше журналісти програми «Схеми» опублікували сюжет, в якому стверджують, що секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев приїжджав до міста Маскат в Омані, коли там перебував президент України Володимир Зеленський. Російський політик начебто прилетів тим же чартерним літаком, яким Зеленський повертався до Києва.

Нагадаємо, на початку січня в ЗМІ з'явилась інформація, що Зеленський разом із дружиною поїхав на відпочинок в Оман. Однак в Офісі президента тоді заявили, що глава держави поїхав туди за власні кошти, але у нього там відбудуться важливі зустрічі.

Зокрема Зеленський обговорив торговельно-економічну співпрацю обох країн з оманським міністром.

Однак в ніч на 8 січня в Ірані впав пасажирський літак української компанії МАУ. Згодом стало відомо, що він був збитий Іраном.

Після падіння літака, зранку 8 січня, Зеленський оголосив, що терміново перериває поїздку в Оман і повертається в Київ, але «повертався» він майже добу.

 Згодом в Офісі президента таки визнали, що поїздка Зеленського до Оману не була офіційним візитом.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile