УКРАЇНА

ЄС і посли 16 країн закликали Україну бути толерантною до ЛГБТ-спільноти

17 травня, 2018 07:30
УКРАЇНА/ЄС і посли 16 країн закликали Україну бути толерантною до ЛГБТ-спільноти
Зберегти
Вигляд
З нагоди Міжнародного дня протидії гомофобії та трансфобії, який відзначають 17 травня, посли Австралії, Австрії, Бельгії, Кіпру, Данії, Канади, Європейського Союзу, Фінляндії, Франції, Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Швеції, Швейцарії, Великобританії і США закликали Україну до толерантності до ЛГБТ-спільноти.

З нагоди Міжнародного дня протидії гомофобії та трансфобії, який відзначають 17 травня, глава Представництва Європейського Союзу в Україні та посли Австралії, Австрії, Бельгії, Кіпру, Данії, Канади, Європейського Союзу, Фінляндії, Франції, Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Швеції, Швейцарії, Великобританії і США закликали Україну підтримувати рівність, гідність і верховенство права та забезпечити права ЛГБТ-спільноти.

Про це йдеться у спільній заяві, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Україна досягла помітного прогресу у визнанні та захисті прав людини, але цю роботу ще не завершено. Ми закликаємо Україну, спираючись на ці успіхи, й надалі підтримувати рівність, гідність і верховенство права для всіх... Міжнародна спільнота, як і раніше, прихильна безпеці лесбіянок, геїв, бісексуальних, транссексуальних та інтерсекс-українців і українок, їхніх друзів, рідних і всіх прихильників толерантності та рівності в Україні», — йдеться у спільній заяві.

Дипломати наголосили, що цінності толерантності та поваги до різноманітності є базовими для демократичних суспільств.

«Ми ще раз підтверджуємо нашу підтримку реалізації національної стратегії з прав людини та відповідного плану дій, зокрема — подальших кроків у сфері боротьби з дискримінацією для ЛГБТІ-громадян і боротьби зі злочинами на ґрунті ненависті за ознакою сексуальної орієнтації», — зазначили дипломати.

Посли нагадали, що на 17 червня 2018 року у Києві запланований Марш рівності.

«Ми спільно закликаємо поліцію і державних службовців у всій Україні підтримувати та захищати права ЛГБТІ-людей і їхніх прибічників на проведення цих заходів. Ми також просимо всіх українців поважати право своїх співгромадян на мирні зібрання», — додали вони.

Раніше у правозахисній організації Amnesty International Ukraine розповіли, що представники радикальних угруповань вихваляютьсянападами на ЛГБТ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто такі неонацисти та чи є вони в Україні

Нагадаємо, 10 травня у Києві представники праворадикальних організацій зірвали лекцію про права ЛГБТ-спільноти на досвіді Росії. Представники правих рухів заблокували у приміщенні близько 30 відвідувачів заходу.

У коментарі Громадському речниця Amnesty International Марія Гур’єва повідомила, що поліція, яка була присутня на заході, відмовилася захищати гостей заходу зі словами «вас п’ятеро, а їх 20».

За її словами, серед нападників був очільник київського «Правого сектору», представники організації «Катехон», яка відкрито виступає проти ЛГБТ та ще кілька радикальних угруповань.

Раніше у Полтаві представники «Нацкорпусу» зірвали тренінг, присвячений ЛГБТ-спільноті.

8 березня під час Маршу за права жінок в Ужгороді учасниць маршу за облили червоною фарбою. Amnesty International закликала розслідувати напади на учасниць маршів за права жінок 8 березня. Поліція порушила справу

Також щонайменше в трьох містах — Києві, Львові та Ужгороді тиждень після маршів 8 березня невідомі в балаклавах нападали на учасників акцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ударити по правах жінок: як залякують і б'ють учасників акцій 8 березня

Більше про:
# ЛГБТ
Пов`язані новини
Світ
30 жовтня 2018
«У Білорусі немає ніяких сексуальних меншин»: екс-глава МЗС Польщі у мемуарах згадав діалог із Лукашенком
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що у Білорусі «немає ніяких сексуальних меншин». Про це у своїх мемуарах написав екс-глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає «Белсат». Зустріч Олександра Лукашенка і Радослава Сікорського відбулася напередодні президентських виборів 2010 року. У зустрічі також брав участь колишній міністр закордонних справ Німеччини Ґідде Вестервелле. Вестервелле — відкритий гей. Тоді, згадує Сікорський, між ними та Лукашенком відбувся такий діалог: «Наша європейськість побудована не тільки на толерантному ставленні до національних меншин, а й до сексуальних меншин, — цитує сам себе Сікорський. — Лукашенко подивився на мене як на божевільного, і витримавши паузу, з подивом сказав: «Але у нас в Білорусі немає ніяких сексуальних меншин». Польська і німецька делегації переглядаються, і вже всі, хто сидить за столом, відчувають себе божевільними, але я вирішую продовжувати тему і звертаюся до нього, як до пацієнта: «Пане президенте, я розумію, що Білорусь має свою специфіку. Але гіпотетично, якщо такі меншини з'являться, то ви будете ставитися до них толерантно?» Лукашенко дивиться то на мене, то на Вестервелле (екс-глава МЗС Німеччини), і посміхаючись каже:
Перевірено
Зберегти