ЄС та Британія не можуть дійти згоди щодо угоди про торгівлю після Brexit
На переговорах у австрійському місті Зальцбург щодо виходу Британії зі складу ЄС все ще не досягли домовленості щодо угоди про торгівля, яка діятиме по завершенню Brexit.
На переговорах у австрійському місті Зальцбург щодо виходу Британії зі складу ЄС все ще не досягли домовленості щодо угоди про торгівля, яка діятиме по завершенню Brexit.
Про це повідомляє BBC.
Як зазначається, голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що ЄС не може прийняти торговельну угоду, яку пропонує британська прем’єрка Тереза Мей, адже вона «не запрацює».
За словами Туска, відсутність торговельної угоди ставить під загрозу існування вільного ринку між Британією та ЄС, який переговорники намагаються зберегти.
Як зазначається, Британія остаточно вийде з ЄС 29 березня 2019 року, тому сторони намагаються укласти угоду вчасно.
За словами Туска, жовтень стане «моментом істини» для укладання угоди. І якщо домовленість щодо основних умов угоди буде досягнута, то ЄС збереться на додатковий саміт у листопаді, щоб цю угоду затвердити.
Раніше в Єврокомісії заявили, що ЄС та Британія збережуть тісні торговельні зв’язки після Brexit. Прем'єрка Британії Тереза Мей заявила, що особисто вестиме переговори з ЄС.
Також мер Лондона пропонує провести ще один референдум щодо виходу Британії з ЄС.
Нагадаємо, 9 липня міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон подав у відставку. Таке рішення Джонсона оголосили за 30 хвилин до того, як Мей повинна була виступити перед парламентом щодо її нового плану Brexit. Міністр з питань Brexit Девід Девіс також подав у відставку через невдоволення результатами зустрічі з прем’єр-міністеркою Терезою Мей, на якій обговорювали план виходу з ЄС. За кілька годин у Британії призначили нового міністра з питань Brexit — ним став Домінік Рааб.
Джонсон і Девіс критикували план виходу Британії з ЄС, який погодив британський уряд. Королева Єлизавета ІІ дала королівську згоду на закон про Brexit. Цей план передбачає, зокрема збереження зони вільної торгівлі з ЄС:
23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?
29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.
На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи
- Поділитися: