Європейська Комісія погіршила свої прогнози щодо зростання економіки єврозони з 1,5% до 1,4% у 2020 році.

Про це повідомляє DW.

Зазначається, що головною причиною погіршення прогнозів щодо економічного зростання стала торговельна війна між США та Китаєм та загальне погіршення торговельних відносин у світі.

Також Єврокомісія погіршила прогноз зростання економіки всього Євросоюзу — до 1,4% у 2019 році та до 1,6% у 2020 році. Найбільше на уповільнення зростання економіки ЄС вплинуло уповільнення зростання ВВП Німеччини, яке очікується на рівні лише 0,5% за підсумками 2019 року.

Влітку 2018 року США запровадили мита на алюміній та сталь з ЄС, на що у ЄС відповіли запровадженням мит на американську продукцію.

Нагадаємо, що раніше у Bloomberg підрахували, що торговельна війна Трампа може призвести до збитків світовій економіці у розмірі 600 мільярдів доларів до 2021 року.

11 травня Трамп доручив запровадити мита на всі товари, що постачаються до США з Китаю.

Нагадаємо, 10 травня поточного року набули чинності нові мита США на китайський імпорт, сумарна вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Адміністрація президента США Дональда Трампа збільшила розмір мит на ці товари більш ніж у 2 рази — до 25%.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

У середині травня США зробили черговий крок у торговій війні з Китаєм. І знову під ударом опинився телекомунікаційний гігант Huawei, смартфони виробництва якого дуже популярні в Україні. Громадське розповідає, чому компанія потрапила під санкції США, та які це може мати наслідки для користувачів.

Поділитись: