Європарламент підтримав «плановий Brexit», відповідно до попередньої Угоди про вихід. У резолюції 18 вересня євродепутати назвали Угоду про вихід Великої Британії «чесною, збалансованою і такою, що забезпечує юридичну визначеність».

Про це йдеться на сайті Європарламенту.

За «плановий Brexit» на основі Угоди про вихід проголосувало 544 депутати. 126 депутатів було проти і 38 утрималися.

Парламент ЄС також наголосив, що Угода гарантує права і життєвий вибір громадян ЄС та Великої Британії, механізм фінансового врегулювання британських зобов’язань та враховує прохання Британії про перехідний період.

Якщо Велика Британія захоче вийти з ЄС без дотримання попередніх домовленостей, це потягне серйозні наслідки, за які повна відповідальність ляже на Британію.

У резолюції зазначено, що такий варіант не позбавить зобов’язань Великої Британії у фінансовій сфері, щодо захисту громадянських прав та дотримання Белфастської домовленості 1998 року про врегулювання кризи в Північній Ірландії. У Європарламенті наголосили, що це ― необхідні передумови для будь-яких подальших відносин між Євросоюзом і Великою Британією.

«Європарламент залишається відкритим для пропозицій продовжити період переговорів на підставі Статті 50, якщо від Великої Британії буде відповідний запит, за умов, що він буде обґрунтований і матиме конкретну мету, як от: уникнення виходу «без угоди», проведення загальних виборів або референдуму, відкликання статті 50 або затвердження Угоди про вихід», — зазначено в пресрелізі.

Як повідомлялося, 28 серпня Королева Британії погодилась на звернення прем'єра Бориса Джонсона про призупинення роботи парламенту. Він пояснював це тим, що нинішнє засідання парламенту є найдовшим за останні 400 років.

Натомість опозиція звинуватила Джонсона в намаганні заблокувати роботу депутатів, аби ті не могли запобігти виходу Британії з Європейського Союзу без угоди (так званий жорсткий Brexit).

Джонсон запропонував ЄС змінити умови угоди про вихід зі співдружності та скасувати «бекстоп» — механізм, покликаний запобігти поверненню фізичного кордону між Північною Ірландією та Ірландією після Brexit, який передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати у складі єдиного ринку та митного союзу ЄС на час перехідного періоду.

Велика Британія та Європейський Союз домовилися про «гнучке продовження» Brexit до 31 жовтня.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: