Члени Європарламенту ухвалили резолюцію, в якій рекомендували Facebook внести зміни в соцмережу, щоб вона відповідала закону про захист даних ЄС, а також дозволити ЄС оцінити безпеку особистих даних користувачів соціальної мережі, повідомляється на офіційному сайті ЄП.

Таку резолюцію в Європарламенті ухвалили через ситуацію із Cambridge Analytica, яка змогла незаконно отримати дані 50 мільйонів ​​користувачів Facebook.

Також в резолюції члени парламенту наголосили на необхідності боротися з будь-якими спробами маніпулювати виборами в ЄС і адаптувати закони про вибори до нової цифрової реальності.

Зокрема, члени Європарламенту запропонували для запобігання втручання у вибори через соцмережі застосовувати для інтернету ті ж правила про вибори, що і в «офлайні»: дотримання періоду тиші та рівне ставлення до кандидатів. Депутати запропонували помітно позначати проплачену політичну рекламу в мережі, а також контент, який розповсюджується автоматично «ботами».

Нагадаємо, Велика Британія оштрафувала Facebook на 500 тисяч фунтів (близько 644 тисяч доларів) через ситуацію з компанією Cambridge Analytica.

Нагадаємо також, що Facebook перед майбутніми проміжними виборами у США видалив 559 сторінок та 251 акаунтів, які викликали підозри.
Також нагадаємо, 28 вересня компанія Facebook заявила, що «допустила хакерську атаку» на соцмережу, унаслідок якої було отримано доступ до особистих сторінок близько 50 мільйонів людей. Проблема пов'язана з інструментом «переглянути як», який дозволяє бачити власні профілі від імені інших користувачів.
2 серпня директор з безпеки Facebook подав у відставку. Алекс Стамос назвав три роки роботи «дуже важким періодом». Тепер він викладатиме у Стенфордському університеті.
Діяльність Стамоса раніше піддали критиці у зв’язку зі скандалом з компанією Cambridge Analytica, яка незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів соцмережі та могла вплинути на вибори багатьох країн світу, зокрема й президентські вибори у США 2016 року, оскільки працювала над президентською кампанією Дональда Трампа.
Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica. 
Засновник Facebook втратив понад $5 млрд через виток даних 50 млн користувачів Facebook.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.
Поділитись: