Європарламент знову закликав відмовитися від «Північного потоку-2» та обмежити співробітництво з Росією
Європарламент ухвалив резолюцію, якою засудив будівництво російського морського газопроводу в обхід України «Північний потік—2» та закликав обмежити співпрацю з Росією лише «сферами спільного інтересу».
За відповідну резолюцію проголосувало 402 євродепутати, проти 163. Ще 89 парламентарів утримались.
У резолюції Європарламент засуджує дії Росії щодо військового втручання в Україну, Сирію, Центральноафриканську республіку та закликає продовжити санкції проти Росії до того, поки країна не виконає Мінських домовленостей.
Також європарламентарі засудили російську політику дезінформації та часті випадки порушення повітряного простору країн Балтії. Крім цього там зазначається, що Росія підтримує авторитарні режими по всьому світу, зокрема Північну Корею, Іран, Венесуелу та Сирію, а також фінансує радикальні політичні партії у країнах ЄС для дестабілізації ситуації всередині союзу.
«Депутати також повторили своє занепокоєння тим, що «Північний потік-2» може посилити європейську залежність від російського газу та загрожувати внутрішньому ринку газу ЄС», — повідомляють у Європарламенті.
Нагадаємо, що відповідну резолюцію внесли до порядку денного Європарламенту 5 лютого 2019 року.
12 грудня 2018 року Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження«Північного потоку-2». Також 12 грудня уКонгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».
9 січня стало відомо, що США планують запровадити економічні санкції проти найбільших компаній-підрядників, які будують російський газопровід «Північний потік-2». Зокрема проти швейцарської компанії Allseas, яка володіє кораблями, що можуть прокладати газопровід на великій глибині і аналогів яким немає.
Зокрема, 13 січня стало відомо, що посол США у Німеччині Річард Гренелл розіслав низці німецьких компаній листа, у якому застеріг від участі у будівництві «Північного потоку-2» та можливим запровадженням американських санкцій за це.
Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.
Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».
Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.
Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.
- Поділитися: