Європейський суд з прав людини просить у Росії інформацію про стан Сенцова — адвокатка

Європейський суд з прав людини просить у Росії надати всю інформацію стосовно здоров’я українського політв’язня Олега Сенцова, який голодує 38—й день.

Європейський суд з прав людини просить у Росії надати всю інформацію стосовно здоров’я українського політв’язня Олега Сенцова, який голодує 38-й день.

Про це «Інтерфакс-Україна» повідомила адвокатка міжнародної правозахисної групи «Агора» Наталія Добрева, яка представляє Сенцова в Європейському суді.

За її словами, суд запросив у влади Росії інформацію про дотримання стосовно Сенцова таких статей як право на життя, заборона катувань та заборона примусової праці.

Суд також просить надати інформацію про поточний стан Сенцова разом з його медичною документацією. Росія має час до 27 червня, аби відповісти ЄСПЛ.

«По суті це означає, що влада зобов’язана не допустити смерті Сенцова, але вона і не в праві використовувати способи примусового годування», — заявила Добрева.

Адвокат Сенцова відвідає політв’язня 21 червня та передасть листи від президента. Він поінформує Уповноважену Верховної Ради з прав людини про стан Сенцова.

20 червня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд після переговорів з російським омбудсменом заявив, що політв’язень Кремля Олег Сенцов повинен бути помилуваний через гуманітарні причини. Ягланд сказав, що готовий у разі потреби подати прохання про помилування.

Раніше Україна звернулася до генсека Ради Європи з листом щодо українських політв'язнів в РФ.

Також чеські депутати закликали звільнити Сенцова та інших українських політв’язнів. Крім того, Польща закликала РФ звільнити Сенцова та інших українських політв'язнів.

Познер, Звягінцев та інші культурні діячі Росії звернулися до Путіна з закликом звільнити Сенцова.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася.

Під час «прямої лінії» 7 червня Путін заявив, що «ще не думав» про можливість обміну Сенцова.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.