Світ

Екс-розвідника РФ Скрипаля отруїли в його будинку — поліція Британії

29 березня, 2018 00:17
Світ/Екс-розвідника РФ Скрипаля отруїли в його будинку — поліція Британії
Зберегти
Вигляд
Колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли нервово-паралітичною речовиною в їхньому будинку в Солсбері.

Колишній розвідник РФ Сергій Скрипаль та його донька Юлія уперше піддалися впливу отруйної нервово-паралітичної речовини у себе вдома у Солсбері. 

До такого висновку дійшла британська поліція після ретельного дослідження.

Найбільшу концентрацію отрути знайшли біля вхідних дверей будинку.

«Наразі у розслідуванні ми вважаємо, що Скрипалі спочатку вступили в контакт з нервово-паралітичною речовиною біля своїх вхідних дверей. Тому ми зосереджуємо більшу частину наших зусиль на цьому місці та довкола. Для тих, хто живе у цьому районі в Солсбері, ризики мінімальні, наші дії є запобіжними заходами», — сказав провідний координатор у справах боротьби з тероризмом Дін Хейдон.

Він додав, що у справі Скрипаля продовжують працювати 250 детективів разом з іншими експертами та партнерами.

Співробітники поліції також продовжують проглядати понад 5 тисяч годин відеозаписів з камер спостереження для розслідування отруєння Скрипалів.

На початку березня повідомлялося, що речовину нервово-паралітичної дії, якою отруїли Скрипаля, знайшли у піцерії, в якій він обідав з донькою.

27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників через отруєння екс-розвідника РФ.

26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 15 країн Євросоюзу заявили, що солідарні з Британією. Водночас низка країн ЄС досі не вислали російських дипломатів.

У РФ заявили, що вишлють у відповідь щонайменше 60 дипломатів США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів

Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Також 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Їх знайшли без свідомості на лавочці в центрі міста. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

У Британії дійшли висновку, що Скрипаля могли отруїти нервово-паралітичною речовиною «Новичок», яку розробляли в РФ.

У МЗС РФ заявили, що отруту «Новичок» ніколи не розробляли в Росії і не причетні до отруєння Скрипаля. А посол Росії в ЄC заявив, що джерелом отрути Скрипаля може бути британська лабораторія.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Пов`язані новини