З непрацюючих кредитів державних банків, зокрема тих, за допомогою яких з ПриватБанку виводили кошти напередодні націоналізації, можуть зняти гриф «банківська таємниця».

Про це повідомили представники Міністерства фінансів та Національного банку під час екстреного засідання ради фінансової стабільності, передає прес-служба НБУ.

«Національний банк та Міністерство фінансів опрацюють можливість зняття грифу «банківська таємниця» з інформації, що стосується непрацюючих кредитів (NPLs), а також операцій, що призвели до появи непрацюючих кредитів у державних банках, зокрема, через внесення змін до відповідних законів», — повідомили прес-службі Національного банку.

Зазначимо, що саме гриф «банківська таємниця» не дозволяє проводити засідання у справах про націоналізацію ПриватБанку у відкритому режимі із залученням журналістів та вільних слухачів.

Нагадаємо, що після націоналізації ПриватБанку НБУ замовило дослідження міжнародної аудиторської компанії Kroll. Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Нагадаємо, що за останні 2 дні суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень.

Поділитись: