У США Науково-дослідний центр обробки електронної конфіденційної інформації судитиметься проти Міністерства юстиції через те, що відомство не опублікувало відразу доповідь щодо розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про втручання у вибори президента США.

Про це повідомляє сама організація-позивач.

Представники Центру вважають такі дії Мін’юсту порушенням Закону про свободу інформації оскільки «зміст доповіді Мюллера має широкий інтерес з боку громадськості».

Організація вже подала позов до суду та запросила копію доповіді в Мін’юсті.

22 березня стало відомо, що Мюллер завершив розслідування і передав підсумкову доповідь генпрокурору США Вільяму Барру.

Представниця генпрокуратури Керрі Купек сказала, що досі доповідь Мюллера бачили лише кілька людей.

На сьогодні відомо:

  • Мюллер встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей, які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Екс-главу президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Володимир Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».
  • Дональд Трамп заперечує змову з росіянами і неодноразово називав розслідування «полюванням на відьом».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Поділитись: