Біля берегів Маврикія в Індійському океані на мілину сіло судно MV Wakashio. Внаслідок цього тонни палива вилилися у воду, країна оголосила надзвичайну ситуацію, 8 серпня 2020
Фото:

EPA-EFE/MAXAR TECHNOLOGIES

З японського танкера MV Wakashio, що нещодавно сів на мілину на кораловому рифі біля берегів острівної держави Маврикій в Індійському океані, викачали понад 3 тисячі тонн палива (майже все, що залишалося на судні). Це допоможе уникнути більшого забруднення вод та частково врятує коралові рифи та тварин, які вже зазнали шкоди.

Про це повідомляє BBC.

Загалом судно перевозило 4 тисячі тонн нафти, з резервуарів викачали понад 3 тисячі тонн, невелика кількість палива ще залишається на борту. У поліції переконують, що зараз ситуацію з танкером під контролем.

До боротьби з розливом палива долучилася Франція, яка направила військовий літак, Японія, яка направила шість людей для боротьби, та власник судна. Викачане паливо доставляли на берег вертольотом та іншим судном.

Роботи з танкером прискорили через те, що на судні збільшуються тріщини, які можуть призвести до більшого виливу палива.

Боротися з забрудненням допомагають і місцеві. Вони збирають солому в мішки, щоб утворити бар'єр для розливу. Також місцеві прибирали забрудненні пляжі попри те, що влада заборонила їм це робити.

І хоч вдалося уникнути гіршої ситуації, води біля узбережжя Маврикія забруднили близько 1000 тонн палива. Цього достатньо, щоб негативно вплинути на морське життя, зокрема частина коралових рифів, тварин і птахів можуть зникнути, а це нашкодить економіці Маврикія. Острівна держава славиться своїми кораловими рифами, а туризм відіграє значну роль в його економіці.

В Україні було щось подібне?

У листопаді 2019 року біля берегів Одеси на мілину сів танкер «Делфі». Тоді його екіпаж у складі трьох людей до останнього відмовлявся від допомоги, через що їх врятували фактично силоміць.

За законом прибрати затонуле судно мав його власник, але до кінця липня, тобто, за 8 місяців, зробити це він так і не зміг. Не допоміг і візит на місце президента Зеленського.

З того часу, як танкер сів на мілину, з нього регулярно виливаються нафтопродукти, що завдає шкоди екології. Нещодавно на пляжі біля танкера знайшли мертвого дельфіна. Через що саме він помер, з’ясовують.

Детальніше про те, чому так довго танкер лежить прямо на одеському пляжі, читайте у матеріалі:

Іржава перлина Одеси: коли і як приберуть затонулий танкер «Делфі» з пляжу

У підсумку у держави в особі глави Одеської ОДА, екоінспекції та АМПУ урвався терпець і вона відібрала у судновласника право прибрати танкер.

Ситуацію визнали надзвичайною ситуацією місцевого рівня. Тепер судном має займатися держава, а також підрядник, якого оберуть на конкурсі. 

Перша вже «державна» спроба прибрати «Делфі» з пляжу «Дельфін» запланована на кінець серпня

Поділитись: