Черга громадян України на польсько-українському кордоні під час пандемії коронавірусу в Корчові, Польща, 27 березня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/DAREK DELMANOWICZ

У п’ятницю, 27 березня, — напередодні закриття кордонів — в Україну прибуло 37,3 тисячі громадян. Це майже удвічі більше, ніж попереднього дня. 

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

«Учора український кордон на в’їзд та виїзд загалом перетнули майже 49 тисяч осіб. З яких понад 37 тисяч — це українці, які повернулися із-за кордону (для порівняння, попередньої доби в Україну повернулося 18 тисяч українців)», — йдеться у повідомленні.

Найбільше українців вчора поверталися, прибувши до кордону без транспортних засобів. Саме тому у пунктах пропуску було велике скупчення людей, які очікували на перетинання кордону.

«Для перевезення громадян залучалися транспортні засоби надані місцевою владою та ДСНС. Крім того, на певний час на одному з напрямків був відкритий піший напрямок. Всього вчора оформлено більш як 22 тисячі українців, які прибули до кордону пішки (попередньої доби – 6,5 тисячі осіб)», — повідомили в ДПСУ.

Крім того, в аеропорту «Бориспіль» за добу оформили 5,5 тисячі українців, які повернулися в Україну майже 30 рейсами.

Також вчора Україну залишили 4,4 тисячі іноземців, яких оформили на виїзд.

За добу прикордонники разом з представниками санітарно-карантинних підрозділів провели температурний скринінг та опитування про стан здоров’я понад 39 тисяч людей. У двох громадян України була підвищена температурою тіла, однак за результатами додаткової перевірки лікарями ознак захворювання на коронавірус не виявили. Крім того, встановленим порядком оформлювалися інформативні згоди про самоізоляцію та надавались відповідні пам’ятки.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Нагадаємо, 26 березня президент Володимир Зеленський заявив, що з 28 березня Україна закриє державний кордон, а про громадян України, які залишаться поза її межами, будуть піклуватися дипломати. Він наголосив, що 2 тижні тому попросив українців за кордоном повернутись в Україну, зараз у зв’язку з поширенням коронавірусу доводиться закривати кордон.

Водночас МЗС повідомило, що у громадян залишається можливість повернутися в Україну на автомобілі або перейти кордон пішки на тих пунктах перетину, де це дозволено. З цією інформацією можна ознайомитися на інтерактивній карті пунктів пропуску Державної прикордонної служби України.

За офіційними даними МОЗ, в Україні зафіксовано 311 випадків зараження коронавірусом, з них 8 — летальні. Водночас 5 пацієнтів одужали (4 дорослих і 1 дитина).

Поділитись: