Влада Нової Зеландії оголосила, що з квітня 2019 року люди добровільно здали понад 50 тисяч одиниць вогнепальної зброї у межах урядової програми. Їх у країні заборонили після масової стрілянини у двох мечетях міста Крайстчерч.

Про це повідомляє Associated Press.

Зазначається, що до 20 грудня включно в Новій Зеландії діяла урядова програма, під час якої влада викупала окремі види забороненої зброї в населення. Для цього було створено спеціальний урядовий фонд у розмірі 150 млн австралійських доларів.

За попередніми даними, за вісім місяців 31 тисяча новозеландців здали 51 тисячу одиниць вогнепальної зброї. Ще 5 тисяч одиниць зброї влада Нової Зеландії отримала в межах паралельної програми амністії, яка передбачала звільнення від відповідальності за зберігання будь-якої зброї в разі її добровільної здачі.

Крім того, 2700 одиниць зброї було модифіковано так, аби вони не підпадали під заборону. А поліція Нової Зеландії заявила про конфіскацію ще 1800 одиниць забороненої зброї в злочинців.

Закон про заборону окремих видів автоматичної та напівавтоматичної зброї парламент Нової Зеландії ухвалив у квітні 2019 року. За висловилося 119 парламентарів, проти — один. Закон прийняли після стрілянини у двох мечетях у місті Крайстчерч, унаслідок чого загинула 51 людина.

У липні 2019 року влада Нової Зеландії вперше після терактів у мечетях провела викуп зброї у населення.

Станом на початок серпня громадяни Нової Зеландії у межах згаданої урядової програми здали більш як 10 тисяч одиниць вогнепальної зброї.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile