Послиня Нової Зеландії Мері Терстон звернулася до МЗС України з проханням вжити заходів, аби попередити розповсюдження чи вилучити з продажів текст маніфесту Брентона Тарранта, який 15 березня розстріляв людей у мечеті в новозеландському місті Крайстчерч.

Про це Громадському повідомили у Міністерстві закордонних справ України. 

Раніше прем'єр-міністерка країни Джасінда Ардерн заявила, що звернеться до України щодо інформації про те, що один з українських сайті для зашифрованого обміну миттєвими повідомленнями нібито продає за 4 долари друковану версію 87-сторінкового маніфесту стрілка.

Цей текст заборонений на території Нової Зеландії, за його розповсюдження передбачено до 14 років в’язниці або штраф у розмірі 10 тисяч доларів. 

 «Українська сторона із занепокоєнням сприймає появу інформації про розповсюдженню в Україні подібних матеріалів. Переконані, в українському суспільстві не повинно бути місця расизму, неонацизму та релігійній ненависті», — зазначили в МЗС.

 У відомстві також розповіли, що вже звернулися до МВС та СБУ з проханням підтвердити або спростувати факт розповсюдження друкованих перекладів «маніфесту».

Раніше повідомлялось, що Таррант зміг відправити із в'язниці листа до Російської Федерації.

Нагадаємо, 15 березня у мечеті Аль-Нур та Ісламському центрі Лінвуд у новозеландському місті Крайстчерч сталася масова стрілянина, загинули 51 людина.

Нападник — 28-річний австралієць Брентон Таррант — перед тим, як відкрити вогонь, поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів. Свій вчинок він назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин Таррант вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль.

За 9 хвилин до розстрілу людей він розіслав свій маніфест за понад 30 парламентськими адресами, зокрема прем'єр-міністерці країни Джасінді Ардерн. Додамо, що в маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».

Поділитись: