Світ

Загибель журналістів у ЦАР: серед нападників могли бути люди, пов'язані з владою — розслідування

16 серпня, 2018 16:01
Світ/Загибель журналістів у ЦАР: серед нападників могли бути люди, пов'язані з владою — розслідування
Зберегти
Вигляд
Серед нападників на російських журналістів у Центральноафриканській Республіці могли бути люди, які пов'язані з владою республіки.

Серед нападників на російських журналістів у Центральноафриканській Республіці могли бути люди, які пов'язані з владою республіки.

Про це повідомили представники розслідувальної групи Михайла Ходорковського, передає «МБХ-Медиа».

«Про можливу причетність до розправи над журналістами людей, які працють на владу ЦАР, свідчать дані одного з наших джерел у республіці», — повідомили представники розслідувальної групи.

Вони вважають, що 30 липня нападники чекали безпосередньо на автомобіль російських журналістів Джемаля, Расторгуєва та Радченка.

«Джерело вказує, что у групі, яка очікувала на машину журналістів на трасі Бангі-Декоа-Кага-Бандоро були люди, пов'язані з владними структурами ЦАР», — сказали представники розслідувальної групи.

Зазначають, що нині версія вбивства заради пограбування, яку озвучували раніше, суперечить багатьом фактам.

Також продовжують перевіряти версію причетності до вбивства бойовиків групи Народного фронту відродження Центральноафриканської Республіки, яка раніше входила до мусульманського угрупування «Селека».

31 липня стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці загинули російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв. Журналістів знайшли за 32 кілометри від міста Сібю.

Водій журналістів вижив, 1 липня Міністерство закордонних справ Росії заявило, що водій не пов’язаний з місією ООН. Раніше повідомляли, що водія групи рекомендував консультант місії ООН.

13 серпня водія, який перевозив російських журналістів, «посадили до в’язниці з міркувань безпеки». Поки що водій проходить у справі як свідок, а не підозрюваний, передає «РИА-Новости».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ким був загиблий у ЦАР журналіст Орхан Джемаль

У ЦАР журналісти знімали матеріал про російських найманців ПВК «Вагнер»

Влада у ЦАР припускає, що російських журналістів у Центральній Африці могло вбити угруповання «Селека». Крім того, Міністерство комунікацій та засобів масової інформації ЦАР повідомило, що російських журналістів в Африці могли вбити нападники, які нібито намагалися захопити їхнє авто

Керівник Центру управління розслідувань, від якого їхали журналісти, повідомив, що в групи з собою були фотоапарати, камери, ноутбук, мікрофони, диктофони та готівка — близько $8,5 тисяч. Та влада ЦАР зазначає, що ні грошей, ні апаратури в журналістів після загибелі не виявили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У день загибелі російські журналісти в ЦАР домовлялись про зйомки золотих копалень

Пов`язані новини