Світ

Загибель знімальної групи у ЦАР: журналістів могла б охороняти приватна фірма або місія ООН — політолог

2 серпня, 2018 20:17
Світ/Загибель знімальної групи у ЦАР: журналістів могла б охороняти приватна фірма або місія ООН — політолог
Зберегти
Вигляд
Російські журналісти для безпеки перебування в Центральноафриканській республіці мали б супроводжуватися або приватними охоронними компаніями, або миротворцями ООН.

Російські журналісти для безпеки перебування в Центральноафриканській республіці мали б супроводжуватися або приватними охоронними компаніями, або миротворцями ООН.

Про це в ефірі «Громадское на русском» сказав політолог-міжнародник Олександр Мішин.

Він пояснив, що у ЦАР, як і в Іраку, Афганістані та Сирії, діють приватні охоронні фірми. Вони надають свої послуги бізнесменам, які приїздять туди, або ж представникам ЗМІ.

Іншим варіантом безпеки перебування у ЦАР для журналістів політолог назвав місію ООН.

«У тих зонах, де миротворці контролюють території, вони дають конвої, які супроводжують журналістів. Але перш за все вони охороняють гуманітарні місії, а журналісти для них — вторинне», — пояснив Мішин.

Він додав, що на сьогодні Центральноафриканська республіка охоплена громадянською війною, що почалася в 2012 році. Влада у країні перебуває в руках керівництва, яке контролює «у кращому випадку 20% територій» — це район столиці та її околиць. Як додає Мішин, інші території держави перебувають під контролем різних угруповань повстанців.

«Кінця громадянської війни не видно», — каже політолог.  

31 липня стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці загинули російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв. Журналістів знайшли за 32 кілометри від міста Сібю.

Водій журналістів вижив, 1 липня Міністерство закордонних справ Росії заявило, що водій не пов’язаний з місією ООН. Раніше повідомляли, що водія групи рекомендував консультант місії ООН.

Дружина Орхана Джемаля Ірина Гордієнко повідомила The Bell, що впізнала по фотографії тіло чоловіка. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ким був загиблий у ЦАР журналіст Орхан Джемаль

У ЦАР журналісти знімали матеріал про російських найманців ПВК «Вагнер». За даними джерел Громадського, близьких до Орхана, журналісти знімали проект про російську присутність у Центральноафриканській Республіці.

Влада у ЦАР припускає, що російських журналістів у Центральній Африці могло вбити угруповання «Селека». Також Міністерство комунікацій та засобів масової інформації ЦАР повідомило, що російських журналістів в Африці вбили нападники, які нібито намагалися захопити їхнє авто

Керівник Центру управління розслідувань, від якого їхали журналісти, повідомив, що в групи з собою були фотоапарати, камери, ноутбук, мікрофони, диктофони та готівка — близько $8,5 тисяч. Та влада ЦАР зазначає, що ні грошей, ні апаратури в журналістів після загибелі не виявили.

У день загибелі російські журналісти в ЦАР домовлялись про зйомки золотих копалень.

Пов`язані новини