Закон про амністію («Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань») є нікчемним з юридичної точки зору, а не з моральної.

Закон про амністію («Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань») є нікчемним з юридичної точки зору, а не з моральної. 

Про це в ефірі канала «UA:Перший» повідомив начальник відділу Департаменту спецрозслідувань ГПУ Олексій Донський.

Таким чином, прокурор Донський відреагував на заяву голови Верховної Ради Андрія Парубія щодо того, що Донський назвав закон нікчемним.

«Я хотів би пояснити свою позицію... Цей закон є дійсно нікчемним. Але в якому саме сенсі. Справа в тому, що нікчемність, з юридичної точки зору, це — термінологія,  яка передбачає неможливість застосування або недійсність», — сказав Донський.

За його словами, даний закон суперечить Кримінально-процесуальному закону.

«Положення Кримінально-процесуального закону містять категоричні норми з приводу того, що саме КПК є основним нормативним актом і будь які норми закону, які суперечать йому, не можуть застосовуватись», — додав він.

За словами представника ГПУ, закон про амністію «віддторгається нормою КПК, яка є визначальною».

Андрій Парубій заявив, що обурений заявою представника ГПУ про те, що закон про амністію учасників Революції Гідності є нікчемним.

Напередодні Олексій Донський заявив, що закон про амністію не може бути застосований щодо учасника Євромайдану Івана Бубенчика, а також «є нікчемним» оскільки суперечить КПК  кодексу України.

3 квітня правоохоронці затримали активіста Майдану Івана Бубенчика і привезли його до Києва. Прокуратура вручила  Бубенчику підозру у вбивстві правоохоронців на Майдані.

4 квітня у справу Бубенчика втрутився генеральний прокурор Юрій Луценко, він вирішив змінити групу прокурорів у справі.

У департаменті ГПУ Громадському повідомили, що оскаржать рішення Луценка про зміну прокурорів у справі Бубенчика, оскільки це є втручанням у роботу слідчих.

Водночас Луценко є свідком у справах Майдану, тому можливість ухвалення ним процесуальних рішень у кримінальних провадженнях про злочини під час Революції Гідності «під питанням».

5 квітня суд відкликав підозру Бубенчику про вчинення злочину, зокрема, за статтею ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство).

Згодом Івану Бубенчику, якому раніше оголосили підозру у вбивстві правоохоронців під час подій Євромайдану, змінили підозру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Хто такий Іван Бубенчик та чому його затримали

Поділитись: