УКРАЇНА

Затримання Бубенчика: спікер Ради обурений заявою про «нікчемність» закону щодо амністії учасників Майдану

17 квітня, 2018 12:30
УКРАЇНА/Затримання Бубенчика: спікер Ради обурений заявою про «нікчемність» закону щодо амністії учасників Майдану
Зберегти
Вигляд
Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що обурений заявою представника прокуратури про те, що закон про амністію учасників Революції Гідності є нікчемним.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що обурений заявою представника прокуратури про те, що закон про амністію учасників Революції Гідності є нікчемним.

Про це він сказав під час засідання Ради.

«Хочу висловити свою позицію: для мене є неприйнятним, коли прокурор у суді, заявляє, що закон про амністію, прийнятий українським парламентом, є нікчемним законом. Я вважаю, що прокурор не повинен давати політичну оцінку, а виконувати закони, які приймає законодавчий орган», — зазначив Парубій.

Напередодні прокурор департаменту спецрозслідувань  Генпрокуратури Олексій Донськой заявив, що закон про амністію учасників Революції Гідності, прийнятий 21 лютого 2014 року, не може бути застосований щодо учасника Євромайдану Івана Бубенчика, а також «є нікчемним» оскільки суперечить Кримінальному кодексу України.

Парубій також закликав генерального прокурора Юрія Луценка розібратися з ситуацією Бубенчика.

«До кінця дня генеральний прокурор пообіцяв, що він в ситуації розбереться і дасть відповідь з приводу тих подій, які відбулися навколо Бубенчика», — сказав спікер ВР.

3 квітня правоохоронці затримали активіста Майдану Івана Бубенчика і привезли його до Києва. Прокуратура вручила  Бубенчику підозру у вбивстві правоохоронців на Майдані.

Печерський суд Києва намагався обрати запобіжний захід Бубенчику, прокурори клопотали у якості запобіжного заходу для нього — цілодобове тримання під вартою. Однак захист  Бубенчика заявив відвід головуючому судді, він переніс засідання.

Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони Майдану, з якої пізніше вийшов. У фільмі «Злам» — першому з циклу розслідувань Громадського «Слідами революції», — він заявив, що 20 лютого 2014 року перебував на Майдані у Києві поблизу Консерваторії та стріляв у силовиківУ такий спосіб, за його словами, він сподівався змусити підрозділи «Беркуту» та Внутрішніх військ відступити з площі.

Після виходу фільму Генеральна прокуратура допитала Бубенчика у якості свідка, а також провела обшук у його помешканні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Більше про:
# Іван БуБенчик
Пов`язані новини