Голосування парламентом за законопроєкт №2571, який, серед іншого, робить неможливим повернення націоналізованих банків колишнім власникам, відбудеться у лютому.

Про це повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова під час щорічної зустрічі Національного банку зі своїми клієнтами, що відбулася 16 січня.

«Зараз ми обговорюємо цей законопроєкт у комітеті, винести на голосування до зали до кінця січня ми вже не встигнемо, але ми сподіваємося зробити це на початку лютого», — повідомила Рожкова.

Раніше вона повідомляла, що у разі ухвалення цього закону Радою всі судові справи щодо націоналізації ПриватБанку передадуть до Верховного суду.

Нагадаємо, що законопроєкт, яким не допускається повернення ПриватБанку Коломойському, зареєстрували у Раді 11 грудня.

У листопаді 2019-го стало відомо, що в українському уряді розробляють новий законопроєкт, у якому хочуть прописати пряму заборону повертати виведені з ринку шляхом націоналізації банки колишнім власникам. Таку вимогу Україні висунув Міжнародний валютний фонд.

9 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд переніс розгляд апеляції про законність націоналізації ПриватБанку на 2020 рік. Рішення мають ухвалити після рішення іншого суду за позовом родини Суркісів, які вимагають визнати недійсною операцію з обміну їхніх вкладів на акції ПриватБанку, який відбувся в межах націоналізації. Розгляд цієї справи Верховний суд переніс на 31 січня 2020 року.

Крім цього, банк ініціював нове судове провадження проти своїх колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, яких банк підозрює у виведенні 5,5 мільярда доларів вкладників банку перед націоналізацією. В Ізраїлі ПриватБанк вимагатиме стягнути з Коломойського та Боголюбова 600 мільйонів доларів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile