Після ухвалення «антиколомойського» закону, справи про націоналізацію ПриватБанку передадуть Верховному суду
У разі, якщо Верховна Рада ухвалить закон, яким не допустять повернення ПриватБанку колишнім власникам, справи про націоналізацію банку передадуть до Верховного суду.
Про це повідомила заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова в інтерв'ю Finclub.
«По-перше, зміниться підсудність. Після ухвалення закону, якщо суд ще не винесе рішення про законність націоналізації, справа має бути передана до Верховного Суду», — прокоментувала Рожкова вплив ухвалення закону на справи про націоналізацію ПриватБанку.
Крім цього, за її словами, закон, який вже встигли прозвати «антиколомойським», розширить повноваження Фонду гарантування вкладів. Як наслідок, у разі, якщо Коломойський все ж виграє суд про націоналізацію ПриватБанку, Фонду не потрібно буде зупиняти роботу банку.
Нагадаємо, що законопроєкт, яким не допускається повернення ПриватБанку Коломойському, зареєстрували у Раді 11 грудня.
У листопаді 2019-го стало відомо, що в українському уряді розробляють новий законопроєкт, у якому хочуть прописати пряму заборону повертати виведені з ринку шляхом націоналізації банки колишнім власникам. Таку вимогу Україні висунув Міжнародний валютний фонд.
9 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд переніс розгляд апеляції про законність націоналізації ПриватБанку на 2020 рік. Рішення мають ухвалити після рішення іншого суду за позовом родини Суркісів, які вимагають визнати недійсною операцію з обміну їхніх вкладів на акції ПриватБанку, який відбувся в межах націоналізації. Розгляд цієї справи Верховний суд переніс на 31 січня 2020 року.
Крім цього, банк ініціював нове судове провадження проти своїх колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, яких банк підозрює у виведенні 5,5 мільярда доларів вкладників банку перед націоналізацією. В Ізраїлі ПриватБанк вимагатиме стягнути з Коломойського та Боголюбова 600 мільйонів доларів.
Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.
Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм.
За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.
Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що ексвласники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.
- Поділитися: