Коломойський: «Не хочу тиснути на суд, але всі знають, що націоналізація була несправедливою»

Напередодні засідання апеляційного суду у справі про законність націоналізації ПриватБанку у 2016 році, колишній власник банку Ігор Коломойський заявив, що очікує на «справедливе рішення суду».

Про це Коломойський заявив у коментарі Reuters.

«Я не хочу створити будь-який тиск на суд, але ж усі знають, що націоналізація була несправедливою», — заявив олігарх.

Так Коломойський прокоментував розгляд апеляції, яку подав Національний банк України на рішення Окружного адміністративного суду Києва, який у квітні 2019 року визнав націоналізацію ПриватБанку у 2016 році незаконною. Апеляцію має розглянути Шостий апеляційний адміністративний суд 19 грудня.

Зазначимо, що від рішення апеляції, зрештою, залежить подальша доля інших судових справ, у яких колишній власник банку оскаржує націоналізацію. Зокрема, від цього рішення відштовхуватиметься Господарський суд Києва у справі щодо повернення акцій ПриватБанку Коломойському та пов’язаним з олігархом компаніям.

Напередодні у Національному банку України повідомили, що у разі, якщо суд стане на сторону Коломойського, то ПриватБанк буде визнано неплатоспроможним — держава забере з нього близько 155 мільярдів гривень докапіталізації, які внесли після націоналізації. Потребу у цих коштах банк відчув через те, що колишні власники вивели з нього близько 5,5 мільярда доларів.

Раніше Коломойський заявляв, що «ПриватБанку буде повернений йому і МВФ про це знає».

18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм.

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.