Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що законопроєкт №1027 президента Володимира Зеленського про додаткові підстави для дострокового позбавлення мандату народного депутата планують доопрацювати, попри визнання його неконституційним з боку Конституційного суду.

Про це він сказав під час пленарного засідання Ради.

«Ми ще повинні зробити багато речей, які обіцяли, у тому ж числі, нашим виборцям… Це і боротьба з кнопкодавством. Ми зробили перший крок, прибравши частково це явище, тому що є кримінальна відповідальність за це. Однак ми обіцяли, що люди (депутати — ред.) будуть втрачати мандат, якщо вони будуть це робити не персонально», — сказав він.

Разумков уточнив, що Конституційний суд визнав цей проєкт закону неконституційним. Водночас спікер Ради вважає, що його можна доопрацювати.

«Все ж таки ми, як народні депутати, і я в том числі, будемо наполягати на тому, щоб виконати цю обіцянку, яку ми давали людям», — додав Разумков.

Нагадаємо, закон про кримінальну відповідальність за кнопкодавство Верховна Рада у другому читанні ухвалила 19 грудня. За нього проголосували 261 народний депутат. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков повернув його з підписом 27 грудня.

Згодом його підписав президент Володимир Зеленський. У той же день під час пленарного засідання Верховної Ради України, першого у 2020 році, зафіксували кнопкодавство народних депутатів від «Опозиційної платформи — За життя» Вадима Новинського і Дмитра Шпенова.

15 січня цей закон опублікували в «Голосі України».

Інший законопроєкт щодо позбавлення мандата депутата за прогули й кнопкодавство Конституційний суд визнав неконституційним.

Поділитись: